کورین چیست

کورین

کورین چیست

در این مطلب قصد داریم در رابطه با یکی از بهترین متریال های مورد استفاده بر روی سطوح مختلف بویژه صفحه کابینت آشپزخانه صحبت کنیم: کورین

کورین متریالی است بی نظیر که به دلیل ویژگی هایی که دارد، برای استفاده بر روی سطوح کاملا مناسب است. در واقع باید گفت این متریال، دقیقا برای استفاده بر روی سطوح ساخته شده است. نام علمی و دقیق کورین، Solid Surface یا سطح سخت است. این متریال، در ایران با نام کورین شناخته می شود که این موضوع دلیل خاص خود را دارد. به دلیل شباهت بالای کورین به سنگ طبیعی، این متریال را با عنوان سنگ مصنوعی نیز می شناسند. بنابراین اگر عباراتی نظیر “سنگ مصنوعی کورین” یا “سنگ کورین” را شنیده اید، بدانید که همه ی این موارد اطلاق به یک متریال است: کورین .

در این مقاله موضوعات زیر مورد بررسی قرار خواهند گرفت:

 • جنس صفحه کورین چیست
 • موارد کاربرد سنگ کورین
 • ویژگی های کورین
 • آشنایی با برندهای کورین
  • کورین خارجی (کره ای)
  • کورین ایرانی
  • حدود قیمت
 • طرح ها و رنگ های کورین برندهای مختلف
  • مراقبت و نگهداری از صفحه

کورین

جنس صفحه کورین چیست؟

اگر شما یک مصرف کننده نهایی هستید یعنی قرار است ورق کورین بر روی کابینت آشپزخانه تان مورد استفاده قرار گیرد، شاید لازم نباشد که بدانید این متریال از چه مواد اولیه ای حاص شده است! اما ممکن است بخواهید بدانید فرمول و مواد اولیه کورین چیست. در پاسخ به این سوال باید گفت مواد اولیه کورین عبارتند از:

 • آلومینیوم سه آبه یا آلومینیوم تری هیداراته: شاید این اسم شما را نگران کند که سنگ آشپزخانه کورین یک متریال کاملا شیمیایی است! اما واقعیت این است که هیچ جای نگرانی نیست به این دلیل که این ماده، در واقع نوع خاصی خاک است. نکته جالب تر آنکه این ماده سه چهارم از محصول نهایی را تشکیل می دهد!
 • رزین به عنوان ماده چسباننده: رزین در حقیقت شیمیایی ترین بخش سنگ مصنوعی است و برای اتصال و چسباندن خاک مورد استفاده، به کار می رود. بسته به این که چه مقدار رزین و چه نوع رزینی برای تولید کورین استفاده شود، سنگ کورین قابلیت خم شدن پیدا می کند. بله! کاملا درست است. صفحه کورین را می توان در شرایط خاص خم نمود و به آن فرم داد.
 • مواد رنگی: برای اینکه کورین رنگ خاصی بگیرد، باید به آن مواد رنگی اضافه شود. اگر به سمپل کورین نگاه کنید، خواهید دید که رنگ های مختلف نظیر سفید، سیاه، خاکستری و حتی رنگ هایی نظیر قرمز، آبی و … در میان رنگ ها وجود دارند. برای تولید سنگ به هر کدام از این رنگ ها، نیاز است تا مواد رنگی طی فرمولاسیون و اندازه خاصی به سایر مواد اولیه اضافه شوند.
 • مواد تزئینی: اگر سمپل کورین را از نزدیک دیده باشید، احتمالا سمپل هایی را دیده اید که روی آنها شیشه وجود دارد! موادی نظیر شیشه خرد شده، یکی از موادی است که برای ساخت کورین مورد استفاده قرار می گیرد.

کورین

تمامی موادی که در بالا ذکر شده، مواد پایه تشکیل دهنده کورین هستند. این فرمول، فرمول عمومی صفحه کورین است. شرکت های مختلف تولید کننده، این مواد را با درصدهای مختلف برای تولید کردن سنگ مصنوعی مورد استفاده قرار می دهند و علاوه بر این، از مواد دیگر نیز در ترکیب سنگ مصنوعی استفاده می کنند.

خوب است بدانید که نام کورین (Corian) ، در حقیقت نام یک برند تجاری است. این نام متعلق به شرکت معروف و مشهور دوپونت (DuPont) آمریکا است. شیمیدان های این شرکت بزرگ صنعتی، سالیان پیش، به ترکیبی دست یافتند که برای استفاده بر روی سطوح کاملا مناسب و کارا بود. این شرکت بر روی محصول تولید خود، عنوان کورین را قرار داد. این محصول در حقیقت باید سطح یا صفحه سخت خوانده شود. چرا که در حال حاضر، این محصول توسط شرکت های دیگری در نقاط مختلف دنیا تولید می شود. اما مانند بسیاری از محصولاتی که در ایران با نام اولین برند خود شناخته می شود، سطح سخت (Solid Surface)، نیز در ایران با نام کورین شناخته می شود. (مقایسه کنید با نام هایی مانند تاید و ریکا) جالب تر آنکه در سالهای نه چندان دور، کورین آمریکا در بازار ایران وجود داشت اما طی سالهای اخیر، دیگر خبری از این برند نیست و برندهای دیگری که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد، در بازار ایران مشغول عرضه محصول هستند.

از آنجا که نام کورین در انحصار شرکت آمریکایی تولید کننده آن است و در بازارهای جهانی حضور پر رنگی دارد، سایر شرکت هایی که این محصول یعنی سطح سخت یا سنگ مصنوعی را تولید می نمایند، از عناوین دیگری برای محصول تولیدی خود استفاده می کنند.

به عنوان مثال، شرکت هایی نظیر سامسونگ (کره ای)، ال جی (کره ای)، هانکس (کره ای)، اورانوس (ایرانی)، سوپر استون (ایرانی) و …. این محصول را تولید می کنند. هر کدام از این برندها به محصول خود یک نام تجاری داده اند. سامسونگ نام صفحه سخت خود را استارون (Staron) یا لوته (Lotte) گذاشته است. به همین شکل الجی از نام های مکس (Hi Macs)، اورانوس از نام کرولیت (Crolit)، سوپر استون از نام فابریون (Fabrion) و به همین شکل سایر برندها، از عنوان تجاری مخصوص خود استفاده می کنند.

اما در ایران، این محصول با نام کورین یا سنگ کورین شناخته می شود. با این که موارد کاربرد کورین گسترده است، بسیاری از افراد حتی این سنگ مصنوعی را با عنوان صفحه کابینت کورین نیز می شناسند. دلیل این امر این است که کورین در ابعاد گسترده برای صفحه کابینت مورد استفاده قرار می گیرد و این، شایع ترین و محبوب ترین کاربرد سنگ مصنوعی کورین می باشد.

کورین

 

موارد کاربر سنگ کورین

همانطور که اشاره نمودیم، سطح سخت کورین موارد کاربرد گسترده ای دارد که در این بخش قصد داریم نمونه هایی از این موارد کاربرد را با شما به اشتراک بگذاریم و برای هر کدام نیز نمونه ای اجرایی را ارائه نماییم. اما در ایران، کورین با صفحه کابینت گره خورده است و این پرکاربردترین استفاده از این سنگ است. از جمله موارد کاربرد کورین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

صفحه کابینت آشپزخانه : گسترده ترین مورد کاربرد کورین صفحه کابینت است. ویژگی های کورین سبب می شود تا این متریال، بهترین انتخاب برای صفحه کابینت باشد. در ادامه این مطلب به بررسی ویژگی های این متریال خواهیم پرداخت.

صفحه کانتر آشپزخانه : نظیر آنچه در بالا اشاره شد، می توان از کورین برای صفحه کانتر در آشپزخانه نیز استفاده نمود.

صفحه جزیره آشپزخانه : اگر کانتر و جزیره را یکی ندانیم، می توان از کورین برای صفحه جزیره آشپزخانه نیز استفاده نمود. علاوه بر این، می توان برای ساخت بدنه جزیره نیز از کورین استفاده نمود. چرا که در جزیره های آشپزخانه، تمام زیبایی و حسن کار به این است که بدنه و صفحه یک تکه به یک پارچه باشند.

سینک ظرفشویی : به دلیل ویژگی های خاص کورین، می توان از آن برای ساخت سینک ظرفشویی آشپزخانه نیز استفاده نمود. یکی از مهم ترین ویژگی های کورین این است که می توان از آن برای ساخت صفحه کابینت و سینک ظرفشویی به شکل یکپارچه استفاده نمود! به این شکل آشپزخانه شما بسیار زیبا و خاص خواهد بود.

صفحه روشویی در سرویس بهداشتی : شاید جالب باشد بدانید که در سرویس های بداشتی می توان از کورین برای ساخت صفحه روشویی استفاده نمود. چه روشویی بصورت کاسه ای پایین تر از صفحه باشد و چه با بالاتر از صفحه، می توان از کورین برای ساخت صفحه استفاده نمود. امروزه این موضوع بسیار مرسوم است. چرا که کورین ویژگی بسیار مهمی دارد به نام ضد آب بودن! و به همین دلیل، متریالی است بی نظیر برای محیط هایی که در آن آب ریزی زیاد است.

صفحه میز ناهارخوری : در خانه و یا رستوران و کافی شاپ و …، می توان از کورین برای ساخت صفحه میز استفاده نمود. زیبایی این سنگ در کنار سایر ویژگی های خاص، سبب شده است تا این متریال یک انتخاب بی نظیر برای روی صفحه باشد.

ساخت کانتر کورین : در فضاهای اداری و محیط های درمانی نظیر مطب ها، لابی مجتمع ها و ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری و سایر فضاها که در آنها کانتر رسپشن یا همان میز منشی قرار دارد، می توان کانتر یا میز را از جنس کورین ساخت.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در بالا، کورین را می توان بر روی هر سطحی مورد استفاده قرار داد. هر سطحی که فکر می کنیم نیاز است سخت باشد و در برابر انواع آسیب ها و ضربات مقاومت خوبی داشته باشد.

در ادامه به بررسی ویژگی های شاخص و مهم کورین می پردازیم تا بدانید دلایل کاربردهای ذکر شده برای این سنگ مصنوعی چیست.

کورین

ویژگی های کورین

همانطور که بالاتر اشاره نمودیم، کورین متریالی است که با نام سطح سخت یا سالید سورفیس شناخته می شود. بنابراین Corian قرار است به عنوان متریال سطح مورد استفاده قرار گیرد. اما چه سطحی؟ به طور دقیق تر منظور این است که این متریال چه ویژگی های شاخصی دارد و این ویژگی ها، این متریال را برای استفاده بر روی چه سطوحی مناسب می کنند. کاربردهای کورین در بخش پیش توضیح داده شده اند و ما می دانیم که مهم ترین مورد استفاده از کورین، صفحه کابینت آشپزخانه است. اما چرا؟ چرا کورین برای استفاده بر روی کابینت آشپزخانه مناسب است؟ در ادامه لیستی از مهم ترین ویژگی های می خوانید:

کورین فوق العاده زیباست : باید گفت که تقریبا هیچ متریالی برای استفاده بر روی سطح، زیباتر از کورین نیست. سنگ مصنوعی کورین، جلوه خاصی دارد. وقتی در آشپزخانه ای از کورین برای صفحه کابینت و جزیره و … استفاده می شود، آشپزخانه کاملا متمایز و متفاوت است. تصاویر و نمونه های اجرا شده ی کورین این موضوع را به خوبی نشان می دهند. سنگ کورین به حدی زیباست که حتی صفحات ام دی اف مورد استفاده برای صفحه کابینت هم امروزه با طرح کورین تولید می شوند و به آنها عنوان صفحه طرح کورین داده می شود.

کورین ضد آب است : این مهم ترین ویژگی کورین است! کورین دارای سطحی است غیر متخلخل. به این معنا که آب قابلیت نفوذ در این متریال را ندارد. البته این موضوع برند به برند و کد به کد متفاوت است. بهتر است بگوییم که کورین، در برابر نفوذ آب، مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهد و آب به سختی در آن نفوذ می کند. به همین دلیل، برای سطوحی که آب ریزی زیادی بر روی آنها وجود دارد، کورین بهترین متریال پیشنهادی است. حال می توانیم بفهمیم چرا برای صفحه کابینت ، جزیره، کانتر آشپزخانه، روشویی سرویس بهداشتی از کورین استفاده می شود. دلیل این امر این است که چون این صفحات در برابر آب مقاومت زیادی دارند سالهای سال می توانند کیفیت و زیبایی خود را حفظ نمایند. این ویژگی را با صفحه کابینت ام دی اف مقایسه کنید که در برابر آب مقاومت خوبی ندارد و دچار بادکردگی می شود و پس از مدتی باید نسبت به تعویض صفحه اقدام نمایید!

کورین در برابر ضربات مقاوم است : وقتی سنگ کورین را از نزدیک می بینید، این حس به شما دست می دهد که سنگ طبیعی است. اما زیباتر! از این منظر این موضوع را گفتیم که بدانید که این متریال مانند سنگ (بلکه بهتر از سنگ طبیعی) در برابر ضربات احتمالی مقاومت می کند. در فضایی نظیر آشپزخانه و یا کلا بر روی هر سطحی، امکان ضربه خوردن صفحه غیرقابل پیش بینی و غیر قابل پیشگیری است! پس چه بهتر که از صفحه ای استفاده نماییم که در برابر ضربه از خود مقاومت خوبی نشان می دهد.

سالید سورفیس در برابر خط و خش پذیری مقاومت خوبی دارد : دقت کنید، ما نمی گوییم که صفحه کورین یا همان سالید سورفیس خط و خش نمی پذیرید. ما می گوییم که در مقایسه با سایر متریال ها، نسبت به افتادن خطوط بر روی آن، مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. این موضوع وقتی مهم می شود که سالیان سال در حال استفاده از کابینت هستیم و خط و خش افتادن بر روی صفحه یک امر ناگزیر است. از این رو هر چه صفحه در برابر خط و خش مقاوم باشد، می تواند سالهای بیشتری کیفیت و زیبایی ظاهری روز اول خود را حفظ نماید!

قابلیت رفع خط و خش : حتی اگر بر روی صفحه کابینت خط و خش بیافتد، می توان بوسیله پولیش زدن صفحه با سمباده، تمامی خط و خش ها را از بین برد! چگونه؟ کورین دارای سطحی است یکپارچه. یعنی هر عمقی از کورین را که ببرید، به سطحی می رسید که کاملا شبیه سطح رویی است. کورین از ابتدا تا انتها، به یک شکل است. با توجه به اینکه سطح کورین قابلیت پولیش خوردن دارد و از سوی دیگر، تا هر عمقی به یک شکل است، می توان هر قدر که نیاز داشتیم، سطح کورین را پولیش بزنیم. خط و خش برداشت صفحه کابینت بعد از گذر چند سال استفاده از آن، کاملا ناگزیر است! از این رو می توان بعد از چند سال صفحه را پولیش زدن و به این شکل، صفحه کابینت ما مانند روز اول براق و زیبا خواهد شد. این ویژگی را در کمتر متریال سطحی می توان یافت. که بتوان بعد از چند سال صفحه را به حالت روز اول برگرداند! این ویژگی کورین را بی رقیب می کند.

قابلیت اجرای بدون درز : اگر کمی در مورد کورین تحقیق کرده باشید، احتمالا این را شنیده اید که کورین قابلیت اجرای بدون درز دارد. اما اجرای بدون درز به چه معناست؟ در نظر بگیرید که کابینت های شما ۵ متر طول دارند. اگر از صفحه کابینت ام دی اف استفاده نمایید، می دانید که در محل قطعه شدن صفحه کابینت یک تکه فلز آلومینیم به نام T در محل اتصال دو قطعه صفحه کابینت نصب می شود که دلیل به کاربردن آن، پوشاندن درز است! وقتی از کورین برای صفحه کابینت استفاده می کنیم، اتفاق دیگری می افتد و آن این است که روی صفحه کابینت، هر طولی که داشته باشد و یا صفحه به هر شکلی که اجرا شود، درزی روی کار نخواهد بود! چرا؟ به این دلیل که درزها و قطعات مختلف از طریق ساب خورن یا همان پولیش خوردن از بین می روند. در حقیقت محل اتصال قطعات کورین، از زیر با چسب کورین پر شده و از رو، پولیش می خورد. به این شکل درز به طور کامل از بین می رود و صفحه کاملا یک تکه به نظر می رسد! این موضوع یعنی یک تکه شدن صفحه باعث میشود تا کابینت ها و آشپزخانه شما بسیار خاص و با شکوره به نظر برسند!

یکی دیگر از موارد اجرای بدون درز که اهمیت بسیار زیادی دارد، صفحه جزیره آشپزخانه است. معمولا صفحه جزیره عرضی در حدود ۹۰ یا بیشتر از این را دارد. نمی توان صفحه جزیره آشپزخانه را دو تکه کار کرد! چرا که تمامی زیبایی آن از بین می رود. نیاز است که صفحه جزیره آشپزخانه، یک تکه باشد تا زیبایی مورد نظر به دست بیاید. برای اجرای صفحه جزیره با هر ابعادی، بهترین متریال ممکن که قابلیت اجرای یک تکه و بدون درز را در اختیار ما قرار می دهد، کورین است. علاوه بر این کورین دارای ویژگی های زیاد دیگری است که استفاده از آن برای جزیره آشپزخانه را نه تنها ممکن بلکه ضروری می کنند. مانند ویژگی های ذکر شده در بالا.

خاصیت آنتی باکتریال Corian : شاید جالب باشد که بدانید کورین خاصیت آنتی باکتریال دارد. همانطور که بالاتر اشاره نمودیم، سطح کورین خلل و فرج ندارد. به همین دلیل، جایی برای رشد باکتری وجود نخواهد داشت. از همین رو، کورین یک متریال سلامت به شمار می رود. برای فضاهای درمانی و بهداشتی و آزمایشگاهی که نیاز است سطوح میزها کاملا بهداشتی باشند، معمولا از کورین استفاده می شود.

تنوع بالای طرح و رنگ : در حال حاضر برندهای مختلف صفحه کورین را تولید می کنند. برندهای ایرانی و خارجی. هر کدام از برندهای طرح های متنوعی برای کورین را تولید می کنند و از این رو با تعدد طرح بسیار بالایی روبرو هستیم. از کورین با طرح ها و رنگ های ساده گرفته تا طرح های سنگ طبیعی. محبوب ترین طرح ها و کدهای کورین، طرح های با دانه های ریز یا درشت هستند. برای بررسی طرح های متنوع کورین می توانید نمونه سمپل تولید شده توسط سایر برند ها را مشاهده نمایید.

کورین

قابلیت ترمیم در صورت شکستن و یا ایجاد شکاف : اگر به ویژگی های بالا یعنی قابلیت اجرای بدون درز و قابلیت پولیش خوردن و رفع خطوط و خش ها توجه کرده باشید، حتما این موضوع به ذهن شما رسیده است که می توان صفحات کورین را ترمیم نمود. در صورتی که در صورت هر اتفاقی نظیر ضربات سنگین و …، صفحه کورین دچار شکستگی، ترک و یا شکاف شود، می توان صفحه را بطور کامل ترمیم نمود. ترمیم صفحه دقیقا مانند از بین بردن درز در محل اتصالات می باشد و از طریق چسب مخصوص کورین صورت می گیرد.

کورین

آشنایی با برندهای کورین

در گذشته برندهای تولید کننده کورین بسیار محدود بودند. همانطور که اشاره نمودیم این متریال برای اولین بار توسط آمریکایی ها در آزمایشگاه های شرکت دوپونت تولید شد. اما پس از عمومی شدن فرمول تولید کورین، شرکت های مختلفی در سراسر دنیا شروع به تولید این متریال نمودند. از جمله معروف ترین تولید کنندگان کورین، شرکت های سامسونگ و ال جی هستند که هر دو شرکت در بخش متریال های ساختمانی خود، سالید سورفیس را نیز تولید می کنند.

پس از سالها، شرکت های ایرانی نیز شروع به تولید سالید سورفیس نموده اند. یعنی در بازار، برندهای ایرانی نیز یافت می شوند که برخی از این برندهای کیفیت بسیار مناسبی دارند. لازم است بدانید در زمینه سالید سورفیس، برندهای تولید کننده خارجی، در مجموع کیفیت نسبتا بالاتری در مقایسه با برندهای ایرانی دارند. اما برخی برندهای ایرانی نیز، کیفیت قابل قبول و قابل رقابتی را تولید می کنند.

در ادامه برندهای کورین ایرانی و کورین خارجی (بویژه کورین کره ای) را مشاهده خواهیم نمود.

کورین

کورین خارجی (کورین کره ای)

کورین های مکس (hi macs solid surface): کورین های مکس، در حقیقت همان کورین ال جی است. در بازار ایران صفحه سخت های مکس که متعلق به شرکت ال جی است، با نام کورین ال جی شناخته می شود. لازم به ذکر است، کیفیت کورین ال جی در سطح بسیار بالا و قابل قبولی است. این نوع صفحه کورین را می توان بوسیله حرارت خم نمود و منعطف کرد و به این طریق، فرم های متنوعی را ایجاد نمود. کورین ال جی تمامی ویژگی های یک صفحه کورین مرغوب از جمله ضد آب بودن، مقاومت در برابر خط و خش، حرارت، ضربه، قابلیت اجرای بدون درز و … را داراست.

کورین سامسونگ : نام درست و صحیح کورین سامسونگ استارون یا لوته می باشد. این برند کره ای را می توان مرغوب ترین سنگ مصنوعی سالید سورفیس موجود در بازار ایران دانست. و البته به همین شکل گران ترین. تمام ویژگی های ذکر شده برای کورین را می توان برای این برند سنگ مصنوعی متصور بود. سامسونگ تنوع بالایی به لحاظ رنگ و طرح دارد.

کورین
کورین

کورین هانکس (Hanex Slodi Surface): صفحات سالید سورفیس هانکس یکی دیگر از کره ای موجود در بازار ایران هستند. این صفحات نیز مرغوبیت بسیار بالایی دارند و می توان بوسیله آنها صفحات بسیار خوبی را اجرا نمود. درز و محل اتصالات قطعاتی که با هانکس اجرا می شوند بخوبی از بین می روند و صفحه کاملا یکپارچه خواهد شد. به لحاظ قیمتی هانکس، ال جی و سامسونگ، در یک رده قیمتی هستند.

در بازار ایران، معمولا همین سه برند خارجی حضور دارند. برندهای دیگری نیز در دنیا وجود دارند اما در بازار ایران چندان شناخته شده نیستند و مورد استفاده قرار نمی گیرند. وقتی صحبت از صفحه کورین خارجی می شود، معمولا یکی از این سه برند مد نظر است.

کورین

 

کورین ایرانی :

کورین اورانوس (Uranus Sold Surface): این برند ایرانی را می توان قدیمی ترین برند و یکی از با کیفیت ترین ها دانست. اورانوس از تنوع رنگی نسبتا خوبی برخودار است. این برند می کوشد، طرح های پرفروش برندهای خارجی نظیر سامسونگ و ال جی را تولید و با قیمت رقابتی به بازار عرضه نماید. علاوه بر این، طرح های مختص و ویژه خود را نیز تولید می نماید.

کورین میسی (Mayse Solid Surafce): میسی یکی دیگر از برندهای ایرانی است که کیفیت قابل قبول و تنوع طرح و رنگ خوبی را در اختیار مشتری قرار می دهد. جالب است بدانید که میسی یکی از زیر برندهای شرکت تولید صفحات مصنوعی اورانوس می باشد. در واقع برخی از طرح ها و رنگ های کورین اوارنوس با نام میسی به بازار عرضه می شوند. شرکت اورانوس برای صفحات سخت خود از نام کرولیت استفاده می کند.

کورین سوپر استون : برند ایرانی سوپر استون سالید سورفیس تولیدی خود را با نام فابریون (Fabrion Solid Surface) به بازار عرضه می نماید. در بین برندهای ایرانی، فابریون نیز کیفیت قابل قبولی را ارائه می نماید. شرکت کورین آبان، سنگ فابریون را در کنار تمامی برندهای ذکر شده اجرا می نماید.

کورین آتیستون : آتیستون دیگر برند ایرانی است که سالهای طولانی است صفحات سخت یکپارچه را در ایران تولید می نماید. کیفیت مناسب و قابل قبول آتیستون باعث شده است که این برند در ایران بازار خوبی داشته باشد.

کورین تکسانیت: تکسانیت نیز چندین سال است که صفحات کورین را تولید و به بازار عرضه می نماید. کورین تکسانیت، برخی از صفحات خود را با عنوان گلستون به بازار عرضه می نماید.

در بین برندهای ایرانی برندهای دیگر نظیر کومه و … نیز وجود دارند. ما در شرکت کورین آبان تنها صفحاتی را به شما ارائه می نماییم که به لحاظ کیفیت، درجه قابل قبولی داشته باشند و در حقیقت بتوانیم کیفیت صفحه ای که برای شما می سازیم و اجرا می نماییم را تضمین نماییم. بنابراین در بین برندهای ایرانی به همین برندها اکتفا می کنیم.

کورین

حدود قیمت کورین

در جدول زیر، سعی کرده ایم حدود قیمت برندهای ایرانی و خارجی را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید رنج قیمت کورین را به دست آورید. لازم به ذکر است تمامی قیمت ارائه شده مربوط به دی ماه ۱۳۹۸ می باشند.

برند کورینرنج قیمت
کورین سامسونگ (کورین لوته – کورین استارون)۱۳۵۰۰۰۰ تومان به ازای هر مترطول
کورین ال جی (کورین هایمکس)۱۳۰۰۰۰۰ تومان به ازای هر مترطول
کورین هانکس۱۲۵۰۰۰۰ تومان به ازای هر مترطول
کورین اورانوس۱۰۰۰۰۰۰ تومان به ازای هر مترطول
کورین میسی۱۰۵۰۰۰۰ تومان به ازای هر مترطول
کورین آتیستون۱۰۰۰۰۰۰ تومان به ازای هر مترطول
کورین سوپراستون۹۵۰۰۰۰ تومان به ازای هر مترطول
کورین آتیستون۱۰۰۰۰۰۰ تومان به ازای هر مترطول

 

نکات:

قیمت کورین بصورت مترطول ارائه می گردد.

ابعاد ورق کورین تولید شده توسط برندهای مختلف ثابت است. این ابعاد بصورت استاندارد مطابق جدول زیر است:

طول ورق کورینعرض ورق کورینضخامت ورق کورین (ارتفاع)
۳۶۶ سانتی متر۷۶ سانتی متر۱۲ میلیمتر

 

کورین

طرح ها و رنگ های کورین برندهای مختلف:

همانطور که اشاره نمودیم برندهای مختلف تولید کننده کورین، معمولا طرح ها و رنگ های متنوعی را تولید و به بازار عرضه می نمایند. در ادامه سعی داریم برخی از نمونه های اجرا شده کورین را در اختیار شما قرار دهیم تا با نمونه های اجرا شده نیز آشنا شوید. همانطور که اشاره نمودیم، در بین طرح های کورین می توانید نمونه هایی ساده مانند سفید ساده و همینطور طرح هایی شبیه به سنگ طبیعی را مشاهده نمایید.

موارد کاربرد کورین گسترده است. شما می توانید در تصاویری که در ادامه مشاهده می نمایید، برخی از این موارد کاربرد را مشاهده نمایید.

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

مراقبت و نگهداری از صفحات کورین

اگر یکی برای صفحه کابینت آشپزخانه تان از صفحه کورین است می نمایید، بهتر است راههای مراقبت از این صفحه را هم بدانید تا عمر آن بیشتر شده و سالهای بیشتری کیفیت و زیبایی خود را حفظ نماید. هر چند بالاتر اشاره نمودیم که می توان صفحات کورین را در صورت بوجود آمدن خط و خش، از طریق پولیش زدن با سمباده، مانند روز اول براق و صاف نمود. اما برای اینکه اتفاق دیگری برای صفحه کورین نیافتد بهتر است موارد زیر رعایت نمایید:

 • از گذاشتن اجسام خیلی داغ مانند قابلمه خیلی داغ بر روی صفحه کابینت خودداری نمایید.
 • از زدن ضربات سنگین و محکم به صفحه کابینت خودداری نمایید. ضربات سنگین ممکن است سبب ترک خوردن صفحه کابینت یا شکاف برداشتن شوند. خوب است بدانید در صورتی که صفحه کابینت کورین دچار ترک یا شکاف یا شکستگی شود، توسط کورین کار قابل ترمیم است.
 • از ریختن موادی نظیر اسید بر روی صفحه کابنیت خودداری نمایید. برای تمیز کردن صفحه کابینت می توانید از شوینده های متعارف استفاده نمایید اما برخی از اسیدها با PH بالا می توانند به صفحه آسیب بزنند.

 

در این بخش کوشیدیم برخی از ویژگی های سنگ کورین را ارائه نماییم و البته این متریال را تا به شما معرفی نماییم. اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این متریال را دارید، می توانید با مشاورین خود در شرکت کورین آبان در تماس باشید.

علاوه بر این می توانید برای استعلام قیمت کورین، سفارش اجرا، درخواست اندازه گیری و درخواست مشاهده سمپل سنگ کورین برندهای مختلف با ما در تماس باشید.

۰۹۱۲-۸۸۶۶-۷۸۰

 

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین

کورین
کورین

کورین

شرکت کورین آبان

مجری صفحات کورین و سنگ کوارتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top