کورین هانکس Hanex Solid Surface

سمپل کورین هانکس
سمپل سنگ مصنوعی هانکس

رنگ ها و کدهای سنگ مصنوعی هانکس Hanex Solid Surface

در این قسمت قصد داریم به همراهی شما، طرحها، کدها، رنگ ها و سمپل کورین هانکس را بررسی نماییم. اگر قصد خرید کورین هانکس (Hanex Solid Surface) برای صفحه کابینت آشپزخانه و یا هر فضای دیگری را دارید، می توانید در ادامه مجموعه کامل سنگ های تولید شده توسط این برند را مشاهده نمایید.

بررسی ویژگی های کورین هانکس

در بازار ایران، برندهای مختلف سنگ مصنوعی کورین وجود دارند. برندهای کورین ایرانی و خارجی. در میان برندهای خارجی، صفحات کورین کره ای از کیفیت متفاوت و مطلوبی برخوردارند. از این جمله برندهای کره ای موجود در بازار ایران می توان به Hanex اشاه نمود. هانکس در کنار برندهایی نظیر ال جی و سامسونگ از جمله مرغوب ترین برندهای سنگ مصنوعی به شمار می رود. نه تنها در بازار ایران، بلکه هانکس در بازار جهانی سنگ های مصنوعی، در رده ی کیفیت بالایی برخودار است.

با توجه به کیفیت مناسب سنگ مصنوعی هانکس، ما در شرکت کورین آبان استفاده از سنگ هانکس را به طور کامل به شما پیشنهاد می کنیم. چرا که کیفیت این سنگ، بسیار بالاست و سالهای طولانی عمر مفید خواهد داشت. در ادامه قصد داریم ویژگی های سنگ مصنوعی هانکس را بررسی نماییم:

زیبایی بی نهایت

سنگ های هانکس بسیار زیبا هستند. اولین باری که این سنگ ها را از نزدیک ببینید، کاملا متوجه این موضوع خواهید شد. طرح ها و رنگ های هانکس را می توانید در ادامه مشاهده نمایید. در کل سنگ کورین متریالی است که بسیار زیباست و روی هر سطحی که از آن استفاده شود، سبب زیبایی فضا خواهد شد.

کیفیت و ماندگاری بالا و بی همتا

مهم ترین دلیلی که سنگ های کورین بویژه کورین Hanex برای استفاده بر روی سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، کیفیت بالای این سنگ هاست. منظور از کیفیت بالا این است که کورین، در برابر آسیب های مختلف مقاوم است. آسیب هایی از جمله حرارت، ضربات و … به همین دلیل سالهای سال در آشپزخانه عمر خواهد کرد. نکته ای که پیش از خرید و سفارش اجرای سنگ مصنوعی هانکس بایست بدانید این است که هانکس به لحاظ کیفیت در رده بهترین سنگ های بازار است. یعنی همرده کورین ال جی و سامسونگ.

مقاوم در برابر نفوذ آب

یکی از ویژگی های بسیار مهم سنگ مصنوعی هانکس این است که در برابر نفوذ آب، مقاومت بسیار بالایی دارد. یعنی آب به درون این سنگ نفوذ نمی کند! به همین سبب مناسب استفاده بر روی سطوحی هستند که آب بریزی بر روی آنها زیاد است. به عنوان مثال در آشپزخانه، روی کابینت آب ریزی بسیار زیاد است و متریال هایی مانند ام دی اف که در برابر آب مقاومت خوبی ندارند، در گذر زمان دچار آسیب می شوند. بنابراین بهترین گزینه برای صفحه روی کابینت استفاده از سنگ مصنوعی کورین است که در برابر آب مقاوم است و هیچ تغییری به مرور زمان در آن ایجاد نمی گردد. به خاطر داشته باشید، هر وقت به دنبال متریالی برای سطح بودید که آب به دورن آن نفوذ نکند، می توانید از سنگ کورین استفاده نمایید.

قابلیت اجرا در ابعاد و اندازه های مختلف به صورت یکپارچه و بدون درز

صفحات کورین به طور معمول، در ابعاد استاندارد به بازار عرضه می گردند اما سنگ کورین دارای قابلیت بسیار مهمی است و آن اینکه، این صفحات قابلیت اتصال به یک دیگر از طریق چسب مخصوص و از بین بردن درز محل اتصال از طریق پولیش با سمباده را دارا هستند. روال کار به این شکل است که دو قطعه سنگ کورین در کنار هم قرار گرفته، محل اتصال از زیر با چسب مخصوص پر می شود و روی سطح سنگ با سمباده پولیش می خورد. به این روش، درز محل اتصال صفحات کورین به طور کامل از بین رفته و صفحه ی بدست آمده کاملا یک تکه و یک پارچه خواهد بود. از این ویژگی در مواقعی استفاده می شود که سطحی که در حال کار کردن بر روی آن هستیم، از ابعاد استاندارد سنگ کورین بزرگ تر باشد. به عنوان مثال، در نظر بگیرید طول صفحه کابینت بیشتر از ۴ متر باشد. طول ورق کورین ۳.۶۶ متر است اما با استفاده از کورین می توان هر طولی را بصورت یک تکه و بدون درز اجرا نمود. یا در نظر بگیرید که می خواهید صفحه جزیره آشپزخانه تان یک تکه باشد (که به صورت معمول این طور است). عرض جزیره آشپزخانه معمولا ۱.۲ متر است. عرض ورق کورین ۷۶ سانتی متر است اما با توجه به قابلیت اجرای یکپارچه و بدون درز صفحه هانکس، می توان صفحه جزیره آشپزخانه را بصورت یک تک پارچه اجرا نمود.

قابلیت پولیش کاری

وقتی قرار است یک متریال بر روی سطح مورد استفاده قرار گیرد، بهتر است که قابلیت پولیش کاری نیز داشته باشد! یعنی بتوان سطح را پولیش زد و از این طریق، زیبایی اولیه آن را برگرداند. صفحه هایی که به صورت مداوم مورد استفاده قرار می گیرند مانند صفحه کابینت آشپزخانه، پس از مدت زمانی، دچار خط و خش می شوند. اگر از سنگ کورین استفاده نمایید، این قابلیت در سنگ کورین وجود دارد که تمامی خط و خش های بودجود آمده روی سطح کورین در گذر زمان، از طریق ساب زدن با یک سمباده ساده برطرف خواهند شد. در واقع نه تنها خط و خش ها از بین می روند، بلکه تمامی لک ها نیز از بین رفته و سطح سنگ مانند روز اول، شفاف و صیقلی خواهد شد.

این ویژگی در کمتر متریالی وجود دارد که بتوان سطح آن را از طریق پولیش مانند روز اول تمیز نمود. بنابراین از این حیث کورین بسیار ممتاز است و بنابراین، سنگ کورین را می توان سالهای طولانی مورد استفاده قرار داد به شکلی که ظاهر و کیفیت روز اول خود را داشته باشید.

صفحه کورین ترمیم پذیر است

فرض کنید که به هر دلیلی، (در اثر ضربه) صفحه کورین دچار ترک یا شکستگی شود. در این صورت می توان از طریق همان ویژگی ذکر شده ی قابلیت اجرای بدون درز و اجرای یک پارچه، قطعات شکسته شده کورین را مانند روز اول به هم چسبانید. محل اتصال قطعات شکسته شده نیز، از طریق چسب کورین و همینطور پولیش کار سطح از بین می رود . صفحه مانند روز اول خواهد شد. بدین شکل می توان شکاف و شکستگی های بودجود آمده روی سطح را بطور کامل از بین برد! اتفاقاتی نظیر ضربه و …، بر روی سطوح پر استفاده نظیر صفحه کابینت، پش می آیند و چه خوب است که از متریالی بر روی سطح استفاده کنیم که اولا مقاومت بالایی در برابر ضربات و صدمات داشته باشد و دوما، در صورت وارد آمدن آسیب، قابل ترمیم و تعمیر باشد.

قیمت کورین هانکس

اگر قصد داشته باشید از کورین هانکس بر روی سطح کابینت، جزیره، کانتر و … استفاده نمایید، به طور حتم یکی از مسائل مهم در تصمیم گیری شما، قیمت است. نه برند هانکس، بلکه به طور کل هر متریالی را که بخواهید مورد استفاده قرار دهید، ابتدا باید از قیمت آن اطلاع داشته باشید. از این رو قیمت هر مترطول کورین هانکس را در جدول زیر ارائه نموده ایم تا خودتان بتوانید پیش از هر گونه اقدامی، هزینه حدودی کارتان را بررسی نمایید. لازم به ذکر است، برای استعلام قیمت روز باید با شرکت کورین آبان در تماس باشید. قیمت ارائه شده، مربوط به بهمن ماه سال ۱۳۹۸ می باشد:

نوع ورققیمت متر طول
سنگ کورین هانکس۱,۲۵۰,۰۰۰ تا ۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر متر طول

نکات:

  • قیمت ارائه شده مربوط به بهمن ماه ۹۸ است. با توجه به بروز رسانی قیمت سنگ کورین با توجه به قیمت ارز و وارداتی بودن این متریال، برای محاسبه قیمت به روز پروژه تان، باید سنگ هانکس را از شرکت کورین آبان استعلام نمایید.
  • صفحات ساده یا صفحات کورین با دانه های ریز قیمت پایین تر و صفحات با دانه دشت، قیمت بالاتری دارند.

ابعاد و اندازه سنگ مصنوعی هانکس

ابعاد ورق کورین استاندارد است. تمای شرکت های کورین، چه ایرای و چه خارجی ورق کورین را با ابعاد مشخص و استانداردی تولید می کنند. ابعاد استاندارد و مشترک باعث می شود که شرکت های مجری کورین بتوانند از ابزار آلات مشترک برای صفحات تولید شده توسط برندهای مختلف استفاده نمایند. البته همانطور که در بخش ویژگی های کورین اشاره شد، با توجه به قابلیت اتصال قطعات مختلف کورین، می توان سنگ کورین را در هر ابعادی اجرا نمود.

طول ورق هانکسعرض ورق هانکسضخامت ورق هانکس
۳۶۶ سانتیمتر۷۶ سانتیمتر۱۲ میلیمتر

موارد کاربرد و استفاده از سنگ مصنوعی

پس از آشنایی شما با ویژگی ها و مشخصات سنگ مصنوعی هانکس، در ادامه  قصد داریم شما را موارد کاربرد این سنگ آشنا نماییم. احتمالا شما هم می دانید که یکی از استفاده های متداول و مرسوم کورین، صفحه کابینت است. در حقیقت در بازار ایران، کورین با نام صفحه کابینت جا افتاده است و از این به به آن، صفحه کابینت کورین نیز گفته می شود.

اما باید بدانید که صفحه کورین متریال سطح است و می توان آن را بر روی هر سطحی مورد استفاده قرار داد. بویژه سطوحی که بصورت مداوم مورد استفاده قرار می گیرند. سطوحی که می توان در آنها از کورین استفاده نمود عبارتند از : صفحه و بدنه کانتر منشی و رسپشن در فضاهای اداری ، سینک ظرفشویی آشپزخانه، سینک روشویی در سرویس بهداشتی، صفحه جزیره و کانتر آشپزخانه، صفحه میز رستوران و کافی شاپ، صفحه میزهای آزمایشگاهی و .. . به غیر از این، شما می توانید کورین را بر روی هر سطح دیگری که بصورت مداوم مورد استفاده قرار می گیرد و یا آب ریزی بر روی آن زیاد است، مورد استفاده قرار دهید.

در ادامه می توانید طرح ها، رنگ ها و سمپل سنگ مصنوعی هانکس را مشاهده نمایید.

 

شرکت کورین آبان

مجری صفحات کورین و سنگ مصنوعی کوارتز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top