کوارتز توتم Totem Quartz : نمونه ها، قیمت و مزایا

سنگ کوارتز توتم
سنگ کوارتز توتم

ارائه سمپل ها و نمونه کوارتز توتم اصفهان Totem Quartz

در بین متریال هایی که برای سطح بویژه سطوح پرکاربرد و پر استفاده نظیر صفحه کابینت ، مورد استفاده قرار می گیرند دو متریال همیشه متمایز بوده و هستند. سنگ مصنوعی کورین و سنگ مصنوعی کوارتز. در این بخش، قصد داریم به همراه شما به بررسی ویژگی ها و معرفی نمونه های سنگ کوارتز توتم اصفهان بپردازیم. اگر قصد دارید برای استفاده بر روی کابینت ، جزیره و کانتر آشپزخانه و یا هر سطح دیگری، از سنگ کوارتز استفاده نمایید، پیشنهاد می کنیم کمی وقت بگذارید و این مطلب را مطالعه نمایید. داشتن اطلاعات کافی در مورد متریال سبب خواهد شد تا خریدی آگاهانه تر را تجربه نمایید و نسبت به هزینه ای که می نمایید، متریال و خدمات با کیفیت تری را دریافت نمایید.

اولین و مهم ترین نکته ای که در مورد خرید سنگ کوارتز باید بدانید این است که برای سطوحی که بطور منظم مورد استفاده قرار می گیرند، از متریال های با کیفیت استفاده نمایید. صفحه کابینت آشپزخانه یکی از این سطوح است که بطور مداوم مورد استفاده است. به کار گرفتن متریال های قدیمی و سطح کیفیت پایین سبب خواهد شد تا شما در مدت زمان اندک، مجبور شوید مجددا هزینه بپردازید. بنابراین کار صحیح این است که هزینه ای بیشتر انجام دهید و متریالی ماندگارتر و عمری تر را انتخاب نمایید. این موضوع نه تنها در مورد صفحه کابینت آشپزخانه، که در مورد هر بخش دیگر در خانه و … نیز صدق می کند. دلیل اینکه از اصطلاح صفحه کابینت آشپزخانه یاد می کنیم این است که سنگ کوارتز در ایران، با صفحه کابینت گره خورده است و بیشترین کاربرد و مورد استفاده ی این متریال، همین صفحه جزیره و کانتر و کابینت و … است. در ادامه، قصد داریم کمی در مورد ویژگی ها و شرایط خاص سنگ کوارتز برای شما توضیح دهیم تا بدانید چرا این متریال، با کیفیت ترین متریال موجود در بازار ایران و جهان برای استفاده بر روی سطوح است.

معرفی سنگ کوارتز توتم

ابتدا قصد داریم بصورت مختصر و مفید شما را با سنگ کوارتز آشنا نماییم. این آشنایی از این حیث است که بدانید تمامی برندهای سنگ کوارتز، همین ویژگی ها را دارا هستند.

سنگ کوارتر یک سنگ مهندسی ساز است و از آن با عنوان سنگ مصنوعی نیز یاد می شود. دلیل استفاده از عبارت سنگ به این دلیل است که این صفحات سخت، شباهت زیادی به سنگ طبیعی دارند. هم از نظر ظاهر و هم از نظر ماهیت. یعنی با دیدن سنگ مهندسی کوارتز، ابتدای امر فکر می کنید که این متریال سنگ طبیعی است!

برای ساخت سنگ کوارتز از ماده معدنی به نام سیلیس استفاده می شود. سیلیس پس از کرین، سخت ترین ماده موجود در طبیعت است. ۹۳ درصد از سنگ کوارتز را سیلیس تشکیل می دهد و به همین دلیل، سنگ کوارتز سطحی بسیار سخت و مقاوم دارد. خوب است بدانید که سیلیس در طبیعت بیشتر به صورت سنگ کوارتز طبیعی یا همان کانی کوارتز یافت می شود. به نحوی که ماده معدنی سیلیس را با کوارتز مترادف می دانند. به همین دلیل، به این سنگ مهندسی عنوان کوارتز داده شده است. (همانطور که احتمالا می دانید، سنگ کوارتز طبیعی دارای اشکال بسیار زیبایی است و قیمت نسبتا بالایی دارد. این سنگ یک سنگ زینتی به شمار می رود.)

تا اینجای کار دانستیم که سنگ مهندسی کوارتز از ماده معدنی سیلیس ساخته شده است و دارای درجه سختی بسیار زیادی است. این سختی، سبب می شود تا سنگ مصنوعی کوارتز در برابر انواع آسیب ها، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهد و به همین دلیل، برای استفاده بر روی سطوح مختلف کاملا مناسب است.

نکته ای که باید بدانید این است که در گذشته، سنگ طبیعی مانند سنگ مرمر، گرانیت و …، بر روی سطوحی نظیر روی کابینت استفاده می شدند. اما سنگ طبیعی دارای ایرادات فراوانی است که در اینجا قصد نداریم به آنها بپردازیم. سنگ مهندسی کوارتز با رفع ایرادات و معایب سنگ طبیعی ، یک متریال بی نظیر برای استفاده بر روی سطوح است.

شرکت کوارتز توتم، یکی از برندهای ایرانی تولید کننده سنگ مهندسی مصنوعی کوارتز است. بیراهه نگفته ایم اگر بگوییم که این شرکت، یکی از مرغوب ترین سنگ های کوارتز را تولید می کند. کیفیت سنگ های تولید شده توسط این شرکت، در حد استانداردهای جهانی است. در حال حاضر در بازار ایران، برندهای خارجی و ایرانی کوارتز ، زیاد نیستند و برندها بسیار محدود هستند. از این جمله می توان به کوارتز سایلستون اسپاینا، کوارتز کره ای هنستون ، کوارتز توتم و آذرین پارس اشاره نمود. در ادامه به بررسی ویژگی های Totem Quartz خواهیم پرداخت.

ویژگی ها و مزایای کوارتز توتم

شرکت کوارتز توتم در مورد محصولا تولیدی خود، ویژگی هایی را عنوان نموده است که ما نیز شما را با این ویژگی ها آشنا خواهیم نمود. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در فرآیند تولید سنگ توتم، از سیلیس به دانه های بسیار ریز استفاده می شود که سیلیس با رزین با فرمولاسیون خاصی ترکیب می گردد. به دلیل استفاده از سیلیس به عنوان متریال پایه سنگ توتم، محصول نهایی در برابر انواع خط و خش، ضربهات و ساییده شدن مقاومت بسیار خوبی خواهد داشت.
 • به دلیل سطح غیر متخلخل سنگ کوارتز و عدم وجود خلل و فرج روی سطح این سنگ، باکتری ها امکان رشد روی سطح این صفحات را نخواهند داشت. از این سنگ کوارتز یک سنگ آنتی باکتریال است و می تواند برای فضاهای بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد.
 • سنگ کوارتز دارای وزن کم و مقاومت بسیار بالایی است.
 • به دلیل استفاده از سنگ های طبیعی ، صدف، شیشه و … این سنگ ها دارای جذابیت های بسیار زیادی هستند و به لحاظ ظاهری، زیبا و خاص می باشند.

ویژگی های ذکر شده در مورد توتم را می توان در مورد سایر سنگ های کوارتز نیز درست بدانیم. در ادامه برخی از مزایای سنگ کوارتز را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • تنوع طرح و رنگ : کوارتز توتم دارای تنوع طرح و رنگ خوبی است. همانطور که در نمونه سمپل های این برند مشاهده می نمایید، شما می توانید سنگ هایی با طرح های ساده را انتخاب نمایید و یا طرح هایی دارای دانه های ریز و درشت و … . تنوع طرح و رنگ های کوارتز توتم به شکلی است که تقریبا هر سلیقه ای پوشش داده شود.
 • زیبایی سنگ کوارتز : زیبایی سنگ کوارتز تنها مختص Totem Quartz نیست. سنگ کوارتز در کل بسیار زیباست. کافی است یکبار این سنگ را از نزدیک ببینید تا متوجه این موضوع شوید.
 • سطح آنتی باکتریال : همانطور که اشاره شد، سطح سنگ کوارتز، خالی از خلل و فرج است و به همین دلیل فضایی بر رشد میکروب ها روی سطح این سنگ وجود ندارد. از این رو می توان این سنگ را در محیط های نیاز به مراقبت های بهداشتی نظیر آزمایشگاه هاو بیمارستان ها مورد استفاده قرار داد.
 • مقاومت در برابر حرارت: سنگ کوارتز به طور عمومی در برابر حرارت مقاوم است. اما بهتر است اجسام داغ نظیر قابلمه های داغ را بطور ناگهانی بر روی سطح قرار ندهید. به این شکل می توان تضمین نمود که سنگ در آشپزخانه شما سالیان طولانی عمر خواهد کرد بدون اینکه زیبای و کیفیت روز اول خود را از دست بدهد.
 • نگهداری ساده: برای نگهداری سنگ کوارتز نیاز به پاک کننده خاصی نیست و با پاک کننده های معمولی سطوح می توان این صفحات را تمیز نمود. بهتر است از ریختن مواد اسیدی روی سطوح خودداری نمایید.
 • مقاومت عالی در برابر خط و خش پذیری : مهمترین ویژگی سنگ های کوارتز در کنار زیبایی، مقاومت بالای آنها در برابر خط و خش است. به سادگی نمی توان روی سطح سنگ کوارتز خط و خش ایجاد نمود. به همین دلیل، این سنگ ها سالیان طولانی زیبایی روز اول خود را حفظ می نمایند!
 • مقاومت در برابر انواع ضربه : یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های سنگ کوارتز، مقاومت آن در برابر ضربه است. البته به طور حتم باید تلاش کنید که به سنگ ضربه وارد نشود اما این سنگ ها به دلیل استفاده از ماده معدنی سیلیس، مقاومت بسیار خوبی در برابر انواع ضربه دارند.

قیمت سنگ کوارتز توتم

یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب متریال سطح مانند رویه کابینت و …، بحث قیمت است. بطور حتم قیمت اگر خیلی بالا باشد، امکان خرید برای خیلی از افراد وجود نخواهد داشت. قیمت سنگ کوارتز و همینطور سنگ کورین، با توجه به کیفیتی که ارائه می نمایند منطقی است. البته قیمت سنگ کوارتز از متریال هایی نظیر صفحه ام دی اف بالاتر است اما طبیعتا هر کیفیتی بهایی خواهد داشت.

در ادامه محدوده قیمت سنگ کوارتز ارائه خواهد شد. باید بدانید که قیمت سنگ کوارتز توتم با توجه به اینکه مواد اولیه آن وارداتی هستند، با نوسان قیمت ارز دچار نوسان می شود. بنابراین قیمت این متریال به روز تعیین می گردد. قیمت ارائه شده در جدول زیر، مربوط به بهمن ماه سال ۱۳۹۸ می باشد.

نوع سنگقیمت مترطول
سنگ کوارتز توتم۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان به ازای مترطول صفحه کابینت

نکات:

 • دلیل تفاوت قیمت در سنگ کوارتز، تفاوت در طرح هاست. طرح های ساده و دانه بندی ریز قیمت پایین تر و طرح های با دانه های درشت قیمت بالاتری دارند.
 • برای استعلام قیمت روز سنگ کوارتز توتم، باید با شرکت کورین آبان در تماس باشید.
 • برای استعلام قیمت اولیه پروژه تان، کافی است مترطول کابینت های آشپزخانه تان را محاسبه نمایید و در اعداد اعلام شده ضرب نمایید. برای استعلام قیمت دقیق تر می توانید با ما در تماس باشید.

موارد کاربرد Totem Quartz

با توجه به آنچه اشاره شد، به خوبی می دانید که سنگ کوارتز متریالی است که بر روی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. در ایران، سنگ کوارتز با صفحه کابینت مترادف شده است و بسیاری از افراد گمان می کنند سنگ کوارتز تنها بر روی صفحه کابینت قابل استفاده است. اما کوارتز را می توان بر روی هر سطحی مورد استفاده قرار داد. از جمله سطوحی که می توان سنگ کوارتز را مورد استفاده قرار داد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • صفحه کابینت آشپزخانه
 • صفحه کانتر و جزیره در آشپزخانه های جزیره ای
 • صفحه میز رستوران و کافی شاپ
 • ساخت کانتر برای دفاتر اداری و کاری و مطب پزشک
 • ساخت کانتر برای لابی ساختمان ها
 • صفحه میزهای آزمایشگاهی و فضاهای درمانی و بیمارستانی
 • صفحه زیر روشویی در سرویس بهداشتی
 • و …

ابعاد سنگ کوارتز Totem

سنگ کوارتز توتم در ابعاد مشخصی تولید می گردد. این ابعاد استاندارد هستند و می توانند برای استفاده بر روی انواع سطوح مورد استفاده قرار گیرند. در جدول زیر می توانید ابعاد مختلف سنگ توتم را مشاهده نمایید:

طول اسلب سنگ کوارتز (سانتی متر)عرض اسلب سنگ کوارتز (سانتی متر)ضخامت اسلب سنگ کوارتز (سانتی متر)
۳۰۴۱۲۴۱.۲
۳۰۴۱۴۰۲.۰
۳۰۴۱۴۰۲.۰
۳۰۴۱۴۰۳.۰

در این بخش کوشیدیم شما را بطور کامل با ویژگی ها، موارد کاربرد، مزایا، قیمت و ابعاد سنگ کوارتز توتم آشنا نماییم. اگر بخواهیم در یک جمله، تجربه شخصی خودمان را در مورد سنگ کوارتز توتم بگوییم، باید بگوییم که این سنگ، یکی از بهترین و با کیفیت ترین متریال هایی است که می توانید به عنوان رویه کابینت آشپزخانه تان مورد استفاده قرار دهید. این سنگ سالیان سال در آشپزخانه شما عمر خواهد کرد و از این بابت می توانید خیالی آسوده داشته باشید. چرا که اگر یک برند از کیفیت خوبی برخودار نباشد، شرکت کورین آبان آن مورد استفاده قرار نمی دهد و کیفیت متریال، برای ما حرف اول و آخر را می زند. برای سفارش اجرای سنگ کوارتز برای صفحه کابینت ، جزیره و یا هر سطح دیگر و همینطور دریافت مشاوره، می توانید با مشاورین خود در شرکت کورین آبان در تماس باشید:

۰۹۱۲-۸۸۶۶-۷۸۰

۰۹۱۲-۴۶۳۰-۳۶۵

در ادامه این بخش می توانید سمپل سنگ کوارتز توتم را مشاهده نمایید. برای بزرگنمایی بر روی تصویر هر سمپل کلیک نمایید.

 

 

شرکت کورین آبان

مجری صفحات کورین و سنگ کوارتز

منبع : وب سایت شرکت توتم

 

۴ Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top