نمونه کورین تکسانیت

سنگ کورین تکسانیت
سنگ کورین تکسانیت

طرح ها، رنگ ها، سمپل و نمونه کورین تکسانیت

در این مطلب قصد داریم به همراه شما، سمپل و نمونه های سنگ کورین تکسانیت را مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد خرید سنگ کورین و استفاده از آن بر روی سطوح را دارید، می توانید در این بخش این نمونه ها را مشاهده و بررسی نمایید و ببینید که کدام سنگ با سلیقه شخصی شما و همینطور دکوراسیون آشپزخانه و رنگ کابینت های تان همخوانی دارد. همچنین شما می توانید سمپل سنگ ها را از نزدیک نیز مشاهده نمایید که برای این موضوع نیاز است با شرکت کورین آبان هماهنگی اولیه به عمل آید.

سنگ کورین تکسانیت که با نام سنگ مصنوعی تکسانیت نیز شناخته می شود، توسط شرکت گلستان بلور تولید می شود. شرکت گلستان بلور، یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان سنگ کورین در ایران است. سنگ های تولید شده توسط تکسانیت، از کیفیت نسبتا خوبی برخودار هستند. نه اینکه این سنگ ها را با کیفیت ترین کورین موجود در بازار بدانیم اما کیفیت این سنگ ها با توجه به قیمتی که دارند، معقول به نظر می رسد. در ادامه برخی از ویژگی های این نوع سنگ ها را بررسی خواهیم نمود تا بیشتر با آنها آشنا شوید.

ویژگی ها و مزایای سنگ کورین تکسانیت

سنگ های کورین هر برندی که باشد، چه ایرانی و چه خارجی، دارای ویژگی های مشترکی هستند. در ادامه این ویژگی ها را به همراه شما بررسی خواهیم نمود. نکته اینجاست که هر برند سطحی از کیفیت را در ویژگی های زیر، ارائه می نماید. برندی کیفیت بالاتر و برند دیگر، کیفیت متوسط و پایین تر را ارائه می نماید. به طور معمول کورین های کره ای نظیر ال جی، سامسونگ و هانکس در بالاترین سطح استاندارد قرار دارند و در تمامی ویژگی های کورین، بالاترین کیفیت را دارند. برندهای ایرانی نیز در سطح پایین تر و البته قیمت پایین تری قرار دارند. از جمله ویژگی های سنگ کورین تکسانیت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مقاوم در برابر نفوذ آب : ویژگی نفوذ ناپذیری آب در سنگ های کورین، یک بحث عمومی است و تقریبا تمامی برندهای کورین از جمله سنگ های تولید شده توسط شرکت تکسانیت دارای این ویژگی هستند. سطح کورین خلل و فرج ندارد و از این رو، می توان گفت که آب نمی تواند به درون سنگ نفوذ کند. ویژگی ضد آب بودن سبب می شود که این سنگ ها روی سطوحی که آب ریزی زیادی بر روی آن ها وجود دارد، ماندگاری و عمر بالاتری داشته باشند. به عنوان مثال می توان به صفحه کابینت آشپزخانه اشاره نمود. روی سطح کابینت ها معمولا آب زیادی ریخته می شود و از این رو نیاز است که سطح نسبت به آب مقاومت خوبی داشته باشد ، در خیر این صورت مانند صفحات ام دی افی، در اندک زمانی صفحه دچار پوسیدگی می شود.
  • مقام در برابر خط و خش و ضربه : صفحات کورین بطور عمومی در برابر خط و خش پذیری و ضربات مقاومت مناسبی دارند. به این معنا که به سادگی خط و خش نمی پذیرند اما این به معنای این نیست که خط و خش پذیر نباشند! بلکه خراشیدگی ها بر روی این سنگ ها اتفاق می افتند.
  • مقاومت در برابر حرارت : سنگ کورین به طور معمول تا دمای ۲۲۰ درجه در برابر حرارت مقاوم است. اما شما سعی نمایید که از قرار دادن اجسام داغ بر روی آنها خودداری نمایید. به طور کل باید از قرار دادن اجسام داغ بر روی هر سطح پرهیز کرد.
  • قابلیت پولیش و ساب : یکی از ویژگی های مهم سنگ کورین این است که می توان سطح آن را از طریق سمباده پولیش زد. به این شکل، تمامی خط و خش ها و خراشیدگی های بوجود آمده روی سطح از بین می روند. این ویژگی، از مهم ترین ویژگی های سنگ کورین است که می توان پس از گذر چند سال و افتادن خط و خش های احتمالی بر روی سطح، تمامی این خط و خش ها را با دست پولیش ساده از بین برد.
  • قابلیت اجرای بدون درز : یکی دیگر از ویژگی های مهم سنگ کورین، قابلیت اجرای بدون درز است. می توان قطعات مختلف سنگ کورین را در کنار هم قرار داد و از طریق چسب کورین این قطعات را به یکدیگر چسبانید و درز محل اتصال را نیز می توان از طریق سمباده زدن بطور کامل از بین برد. به این شکل می توان صفحات کورین را در هر عرض و طولی بدون درز اجرا نمود. بواسطه این ویژگی، می توان روی کابینت هایی که طول زیادی دارند (بیشتر از ۴ متر) و یا جزیره آشپزخانه که عرض ۱.۵ متر به بالا دارند، می توان صفحه را بدون هر گونه درز اجرا نمود.
  • قابلیت تعمیر سنگ کورین : شاید کورین را بتوان از معدود ترین متریال های مورد استفاده بر روی سطوح دانست که قابلیت ترمیم دارد. در صورت شکستگی سنگ و یا ایجاد ترک بر روی سنگ، می توان سنگ را از طریق چسب کورین به هم چسبانید و روی سطح را نیز با سمباده پولیش نمود که به این شکل، محل ترک خوردگی یا شکستگی به طور کامل از بین خواهد رفت.

ویژگی های اشاره شده، ویژگی های عمومی سنگ کورین هستند. کورین تکسانیت این ویژگی ها را داراست. اما ممکن است در برخی از ویژگی ها نظیر ساب خوردن، اجرای بدون درز و …، ضعیف تر از کورین های کره ای نظیر ال جی و سامسونگ باشد.

ابعاد سنگ کورین تکسانیت

سنگ های کورین، فارغ از اینکه چه برندی هستند، دارای ابعاد مشخصی هستند. ابعاد استانداردی که توسط تمام تولید کنندگان سنگ کورین ایرانی و خارجی رعایت می شود. شرکت تکسانیت نیز ورق های کورین خود را بر مبنای ابعاد و اندازه استاندارد تولید می کند. این ابعاد را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید:

طول ورق تکسانیتعرض ورق تکسانیتضخامت ورق تکسانیت
۳۶۶ سانتی متر (۳.۶۶ متر)۷۶ سانتی متر (۰.۷۶ متر)۱۲ میلیمتر

قیمت سنگ کورین تکسانیت

در حال حاضر، قیمت ورق کورین، چه برندهای ایرانی و چه برندهای خارجی بصورت روز تعیین می شود. چرا که ورق های کورین خارجی که بطور کامل وارداتی هستند و کورین های ایرانی نیز از مواد اولیه وارداتی استفاده می کنند. از این رو قیمت کورین بطور کامل وابسته به قیمت ارز است و با نوسانات قیمت ارز، قیمت کورین نیز دچار نوسان می شود. اما در عین حال، قیمت کورین تکسانیت در زمستان سال ۱۳۹۸ در جدول زیر ارائه شده است:

نوع ورققیمت بر اساس مترطول
کورین تکسانیتاز ۷۵۰,۰۰۰ تا ۹۵۰,۰۰۰ تومان

نکته:

  • برای دریافت قیمت روز کورین تکسانیت باید شرکت کورین آبان در تماس باشید. به این منظور با شماره ۰۹۱۲۸۸۶۶۷۸۰ تماس حاصل نمایید.
  • برای محاسبه قسمت حدودی پروژه تان، به عنوان مثال صفحه کابینت آشپزخانه، باید مترطول کابینت ها را حساب نمایید و آن را در عدد اعلام شده در جدول بالا ضرب نمایید. به این شکل، قیمت حدودی پروژه تان مشخص خواهد شد. برای دریافت قیمت نهایی و دقیق کارتان باید شرکت کورین آبان در تماس باشید.

در ادامه دعوت می کنیم طرح ها و رنگ های سنگ تکسانیت را مشاهده نمایید. برای بزرگ نمایی بر روی تصویر سنگ کلیک کنید. اگر از سنگ خاصی خوشتان آمده، کد سنگ را جهت استعلام موجود و قیمت به ما اعلام نمایید (کدها پایین سنگ ها نوشته شده اند).

همچنین شما می توانید جهت استعلام قیمت سنگ، سفارش اجرا، دریافت مشاوره در رابطه با اجرای کورین و … ، با مشاورین خود در شرکت کورین آبان در تماس باشید:

۰۹۱۲-۸۸۶۶-۷۸۰

۰۹۱۲-۴۶۳۰-۳۶۵

 

شرکت کورین آبان

ساخت انواع صفحه کابینت، کانتر و … با سنگ مصنوعی کورین و کوارتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top