نحوه محاسبه قیمت کورین

نحوه محاسبه قیمت کورین
قیمت کورین چگونه محاسبه می شود

در این مطلب قصد داریم به بررسی نحوه محاسبه قیمت کورین بپزدایم. بسیاری از کسانی با ایران کورین تماس می گیرند، به دنبال دانستن روش محاسبه قیمت صفحه کابینت خود هستند و می خواهند بدانند این قیمت چگونه محاسبه می شود.

با توجه به اینکه قیمت سنگ کورین نسبتا بالاست، شما به عنوان کسی که قصد خرید و سفارش اجرای سنگ کورین را دارید، باید بدانید که بصورت حدودی قیمت کارتان چقدر خواهد شد.

پیش از اینکه بدانید قیمت کورین به شکل محاسبه می شود ابتدا باید ابعاد سنگ کورین را بدانید.

ابعاد سنگ کورین

سنگ کورین دارای ابعاد مشخص و استاندارد است. کارخانه های سازنده در سرتاسر دنیا این ابعاد را رعایت می کنند و تقریبا تمامی اسلب های سنگ کورین دارای این ابعاد مشخص هستند. در جدول زیر می توانید این ابعاد استاندارد را مشاهده نمایید:

طول سنگ کورینعرض سنگ کورینضخامت
۳۶۶ سانتی متر۷۶ سانتی متر۱۲ میلیمتر
نحوه محاسبه قیمت کورین
قیمت کورین چگونه محاسبه می شود

به غیر از ابعاد ذکر شده، کارخانه های مختلف سنگ کورین را با ابعاد دیگر نیز تولید می کنند. از این جمله می توان عرض ۹۰ یا ۱۲۰ سانتی متر را بر شمرد. و یا اینکه می توان به ضخامت ۲ سانتی متر (۲۰ میلی متر) اشاره نمود. دلیل تولید سنگ کورین به ابعاد دیگر، موارد استفاده این سنگ است.

در واقع، سنگ کورین بطور ویژه برای استفاده بر روی صفحه کابینت و جزیره و کانتر ساخته شده است. به همین دلیل عرض ۷۶ سانتی متری، برای کابینت با ابعاد استاندارد ۶۰ الی ۶۵ سانتی متر تدارک دیده شده است. (از آنجایی که صفحه کابینت دارای قرنیز و لبه است، ادامه عرض ۷۶ سانتی برای ساخت لبه و قرنیز صفحه کابینت مورد استفاده قرار می گیرد.)

اما از آنجایی که می توان سنگ کورین را بر روی سطوح دیگر از جمله ساخت میز و همینطور جزیره آشپزخانه با عرض ۱۲۰ سانتی متر مورد استفاده قرار داد، امروزه ابعاد دیگر سنگ کورین نیز توسط کارخانه ها تولید می شود تا استفاده از آن را ساده تر نمایند.

البته باید بدانید که سنگ کورین قابلیت اتصال دارد. یعنی می توان قطعات مختلف سنگ کورین را در کنار یکدیگر قرار داد و از این طرق صفحه ای با طول و عرض های متفاوت ایجاد نمود. این کار از طریق استفاده از چسب مخصوص سنگ کورین که از زیر در محل اتصال تزریق می شود و همچنین سمباده و پولیش کاری سطح انجام می شود. به این شکل، محل درز قطعات از بین رفته و به یک سنگ یکپارچه ، کامل و بدون درز دست خواهیم یافت. به این شکل می توان سنگ کورین را در هر ابعادی، بدون هیچگونه درز و یا شکاف مورد استفاده قرار داد و از این حیث سنگ کورین کاملا بی همتاست.

نحوه محاسبه قیمت کورین
قیمت کورین چگونه محاسبه می شود

نحوه محاسبه قیمت کورین

و اما موضوع مهم و اصلی این مطلب این است که به شما بگوییم که نحوه محاسبه قیمت سنگ کورین بر روی سطوح به چه شکل است. همانطور که عرض شد، صفحه کورین بصورت استاندارد دارای عرض ۷۶ سانتی متر است. اگر شما بخواهید سنگ کورین را بر روی کابینت مورد استفاده قرار دهید، با توجه به این که صفحه کابینت عرض کمتر از ۷۶ سانتی متر دارد، قیمت کار بصورت مترطول محاسبه می گردد.

اگر قیمت مترطول سنگ کورین را بین ۱ تا ۱.۵ میلیون تومان در نظر بگیریم و کابینت های شما مثلا ۶ مترطول باشند قیمت حدودی صفحه کابینت سنگ کورین شما بصورت زیر خواهد بود:

۶ متر (طول کابینت آشپزخانه) * ۱ میلیون ( قیمت  هر مترطول صفحه کورین) = ۶ میلیون تومان

اگر قیمت هر متر سنگ کورین را ۱.۵ میلیون تومان در نظر بگیریم و متراژ کابینت ها ۱۰ متر باشد، قیمت بصورت زیر خواهد بود:

۱۰ متر (طول کابینت آشپزخانه) * ۱.۵ میلیون (قیمت مترطول کابینت) = ۱۵ میلیون تومان

نکات:

  • ارقام اعلام شده بصورت تخمینی هستند. در حال حاضر یعنی بهار سال ۱۳۹۹ قیمت هر مترطول سنگ کورین ایرانی بین ۱ تا ۱.۵ میلیون و قیمت سنگ کورین کره ای بین ۱.۴ تا ۲ میلیون تومان می باشد.
  • حهت استعلام قیمت سنگ کورین و استعلام موجودی سنگ مورد نظرتان و یا مشاهده سمپل سنگ ها از نزدیک، باید با شرکت کورین آبان در تماس باشید ( ۰۹۱۲۴۶۳۰۳۶۵ – ۰۹۱۲۸۸۶۶۷۸۰ )
نحوه محاسبه قیمت کورین
قیمت کورین چگونه محاسبه می شود

محاسبه قیمت سنگ کورین برای عرض بیشتر از ۶۰ سانتی متر

تا به اینجا در مورد نحوه محاسبه سنگ کورین برای صفحه کابینت صحبت کردیم. حال اگر قرار باشد سنگ کورین را برای صفحه ای نظیر جزیره آشپزخانه مورد استفاده قرار دهیم که عرض آن بیشتر از ۶۰ سانتی متر است و یا هر صفحه دیگری که عرض آن بیشتر از ۶۰ سانتی متر باشد، روال محاسبه قیمت کمی متفاوت است.

برای این کار اگر عرض صفحه مورد نظر شما کمتر از ۹۰ سانتی متر باشد، ضریب ۱.۳ به کار می دهیم. یعنی متراژ طول صفحه مورد نظر شما به اضافه ۱.۳ ضرب در مترطول صفحه. برای اینکه دقیق تر متوجه شوید به این مثال توجه نمایید:

فرض کنید عرض صفحه مورد نظر شما (مثلا صفحه جزیره) ۸۵ سانتی متر است و طول آن ۳.۵ متر. به این منظور برای محاسبه متراژ کار قیمت هر مترطول کورین در مترطول صفحه به اضافه ۱.۳ ضرب در مترطول صفحه مورد نظر شما ضرب خواهد شد:

( ۳.۵ (مترطول صفحه مورد نظر شما) + (  ۱.۳ (ضریب) * ۳.۵ (مترطول صفحه مورد نظر شما) ) ) * ۱ الی ۱.۵ میلیون (قیمت مترطول صفحه کورین) = قیمت صفحه کورین کار شما.

نحوه محاسبه قیمت کورین
قیمت کورین چگونه محاسبه می شود

لازم است بدانید که این محاسبات را ما برای شما انجام می دهیم و نیازی نیست شما درگیر این محاسبات شوید. نکته بسیار مهم در محاسبه متراژ صفحه کورین این است که سنگی که شما انتخاب کرده اید، چقدر پرتی داشته باشد. یعنی تمام تلاش ما این است که کار را با کمتری پرتی سنگ انجام دهیم تا در هزینه ها شما نیز صرفه جویی شود.

برای اینکه بدانید روش اصولی تر در محاسبه قیمت کورین به چه شکل است باید بدانید که ما میزان سنگی که در پروژه شما مورد استفاده قرار می گیرد را محاسبه می کنیم. مثلا اگر کار شما با دو اسلب سنگ کورین انجام شود، هزینه شما پایین تا خواهد بود نسبت به اینکه کار شما با ۲.۵ سنگ کورین انجام شود. در این صورت اگر نصفه سنگ باقی مانده، از سنگ های پر مصرف نباشد، ما مجبور هستیم قیمت سه سنگ کورین را برای پروژه شما لحاظ کنیم. البته تمام تلاش ما بر این است که با کمتری پرتی ممکن قیمت صفحه مورد نظر شما در محاسبه نماییم.

نحوه محاسبه قیمت کورین
قیمت کورین چگونه محاسبه می شود

تماس با شرکت کورین آبان جهت سفارش

برای این که بیشتر از این ذهن تان درگیر محاسبه قیمت کورین نشود، کافی است با شرکت کورین آبان از طریق شماره های زیر در تماس باشید. ما با توجه به تجربه ای که در این کار داریم، قیمت کار شما را محاسبه و به شما اعلام می نماییم.

۰۹۱۲۸۸۶۶۷۸۰

۰۹۱۲۴۶۳۰۳۶۵

اگر هنوز سنگ کورین را به درستی نمی شناسید، پیشنهاد ما به شما این است که از طریق صفحات زیر با سنگ کورین آشنا شوید:

صفحه کابینت کورین

سنگ کورین

اگر می خواهید نمونه های مختلف سنگ کورین را ببینید می توانید به صفحه برندهای کورین مراجعه نمایید و نمونه سنگ ها را مشاهده نمایید:

کورین سامسونگ

کورین ال جی

کورین اورانوس

کورین میسی

کورین آتیستون

کورین هانکس

 

نحوه محاسبه قیمت کورین
قیمت کورین چگونه محاسبه می شود

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با سنگ کورین، استعلام قیمت اجرا، سفارش اجرای کورین و دریافت مشاوره می توانید از طریق شماره های اعلام شده با مشاورین خورد درایران کورین در تماس باشید.

 

نحوه محاسبه قیمت کورین
قیمت کورین چگونه محاسبه می شود

شرکت کورین آبان

مجری صفحات کوری و سنگ کوارتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top