صفحه کابینت سنگ کورین

صفحه کابینت سنگ کورین
کورین روی کابینت

صفحه کابینت سنگ کورین

در این مطلب قصد داریم به طور کامل در مورد صفحه کابینت سنگ کورین صحبت کنیم. اگر قصد خرید و اجرای سنگ کورین برای صفحه کابینت آشپزخانه تان را دارید، پیشنهاد می کنیم برای آشنایی کامل، این بخش را مطالعه نمایید.

امروزه زیبایی خانه و آشپزخانه برای هر خانواده ای در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد. همه ما به زیبایی خانه خود اهیمت می دهیم و دوست داریم جایی که در آن زندگی می کنیم، دکوراسیون زیبا و منحصر به فردی داشته باشد. در کنار زیبایی، کیفیت نیز از اهمیت بالایی برخودار است. یعنی همان قدر که به زیبایی خانه و آشپزخانه خود اهمیت می دهیم، کیفیت متریال های مصرفی در ساخن و ساز نیز برای ما بسیار مهم است. این موضوع بر کسی پوشیده نیست.

در این بخش، قصد داریم به همراه شما به بررسی صفحه کابینت سنگ کورین بپردازیم و به شما بگوییم که اگر می خواهید آشپزخانه ای زیبا و با کیفیت داشته باشید، بهتر است برای صفحه کابینت آشپزخانه تان از سنگ کورین استفاده نمایید.

البته نه فقط سنگ کورین، بلکه باید کلیه چیزهایی که برای ساخت خانه مورد استفاده قرار می گیرد، با کیفیت باشد، اما در بین تمامی متریال ها، برخی از آنها هستند که به صورت مداوم و بیشتر مورد استفاده هستند. مانند شیرآلات ساختمان و … . صفحه کابینت نیز از آن بخش هایی از آشپزخانه است که به صورت مداوم مورد استفاده است. تخصص ما نیز اجرای کورین است و از این رو قصد داریم در مورد این متریال و ارزش و کیفیت آن صحبت کنیم.

اگر بخواهیم در یک جمله و بصورت مختصر و مفید در مورد کورین صحبت کنیم باید اینطور بگوییم:

صفحات سخت کورین که با عنوان سنگ کورین نیز شناخته می شوند، بسیار مقاوم و سخت هستند و در برابر انواع آسیب ها نظیر رطوبت و ضربه بخوبی مقاومت می نمایند. این متریال شباهت زیادی به سنگ طبیعی دارد. از این رو با عنوان سنگ مصنوعی نیز شناخته می شود. این متریال برای استفاده بر روی سطوح نظیر صفحه کابینت ساخته شده است.

مواردی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهند گرفت عبارتند از:

 • انتخاب های شما برای صفحه کابینت آشپزخانه
 • انواع سنگ کورین
 • چرا کورین برای استفاده بر روی صفحه کابینت مناسب است (بررسی ویژگی های کورین)
 • تاثیر سنگ کورین در دکوراسیون آشپزخانه شما
 • قیمت روز سنگ کورین
 • نحوه سفارش ساخت صفحه کابینت با سنگ کورین
صفحه کابینت سنگ کورین
صفحه کابینت سنگ کورین

انتخاب های شما برای صفحه کابینت آشپزخانه

اگر در حال اتمام کار یک ساختمان و واحدهای نوساز هستید و یا اینکه در حال بازسازی و نوسازی خانه و آشپزخانه تان هستید، برای انتخاب صفحه کابینت آشپزخانه چند انتخاب پیش رو خواهید داشت. البته لازم است بدانید که انتخاب ها می توانند بیشتر باشند اما آنچه ما در اختیار شما قرار می دهیم، متریال های متداول بازار هستند که برای صفحه کابینت مورد استفاده قرار می گیرند:

 • صفحه کابینت ام دی اف با روکش های مختلف
 • صفحه کابینت سنگ کورین
 • صفحه کابینت سنگ کوارتز
 • صفحه کابینت سنگ طبیعی

صفحه کابینت ام دی اف با انواع روکش های مختلف را می توان پر مصرف ترین نوع در بازار ایران دانست که همگی ما با آنها آشنا هستیم. ورق های ام دی اف، از دیرباز مورد استفاده هستند. حتی امروزه صفحه ام دی اف با روکش طرح کورین (شبیه به طرح های کورین) نیز در بازار موجود هستند که با توجه به قیمت بالاتر کورین، کسانی که می خواهند صفحاتی شبیه به سنگ کورین داشته باشند، صفحه کابینت طرح کورین را استفاده می کنند.

اما همانطور که می دانید، ورق های ام دی اف به دلیل این که از جنس چوب هستند، در برابر آب مقاومت خوبی ندارند. روی سطوحی نظیر روی کابینت که آب ریزی بر روی آنها بسیار زیاد است، این صفحات آسیب پذیری خود را نشان می دهند. آب سبب بادکردگی ورق ام دی اف می شود و شکل و فرم اولیه خود را از دست می دهد. از این پس از مدتی مجبور هستیم این صفحات را تعویض نماییم و صفحه کابینت نو برای آشپزخانه مان نصب نماییم.

ام دی اف همانطور که قیمت مناسب و پایینی دارد، کیفیت پایینی دارد و البته کیفیتی که دریافت می کنیم، به اندازه هزینه ای است که پرداخت می نماییم.

صفحه کابینت سنگ کورین و همینطور سنگ کوارتز، هر دو متریال های جدیدی هستند که طی دهه اخیر به بازار ایران عرضه شده اند. کورین و کوارتز، معایب ورق ام دی اف را ندارند و ماندگاری بسیار بالایی خواهند داشت. هم کورین و هم کوارتز، در برابر نفوذ آب کاملا مقاوم هستند.

در حقیقت باید اینطور گفت که سنگ مصنوعی که برای روی کابینت مورد استفاده قرار می گیرد، با در نظر گرفتن رفع تمامی ایرادهایی که صفحاتی نظیر ام دی اف داشته و دارند، ساخته شده اند. به طور معمول، می توان عمر صفحه کورین و کوارتز را ۲۵ سال و حتی بیشتر بیان نمود. چرا که این صفحات، به سادگی دچار آسیب نمی شوند و در برابر انواع صدمات مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهند. البته این صفحات، قیمت به مراتب بالاتری نسبت به ورق ام دی اف دارند.

صفحه کابینت های از جنس سنگ مصنوعی از گذشته دور مورد استفاده هستد. سنگ یکی از اولین متریال هایی است که برای روی کابینت مورد استفاده بود و حتی قبل از ام دی اف، سنگ طبیعی بر روی سطوح مورد استفاده بوده است. اما سنگ طبیعی نه تنها حس خوبی برای استفاده بر روی سطوح ندارد، بلکه کیفیت آن نیز محل سوال است.

صفحه کابینت سنگ کورین
صفحه کابینت سنگ کورین

اگر بخواهیم قیمت و کیفیت انواع متریال های ذکر شده بر روی صفحه کابینت را رتبه بندی نماییم، می توان آن را به صورت زیر بیان نمود:

 • سنگ مصنوعی کورین و کوارتز
 • سنگ طبیعی
 • ورق ام دی اف

با این اوصاف، در ادامه قصد داریم سنگ کورین را برای استفاده بر روی کابینت، به طور کامل به شما معرفی نماییم.

انواع سنگ کورین

قبل از اینکه به معرفی انواع سنگ کورین بپردازیم لازم است ابتدا به شما بگوییم که نام کورین از کجا آمده است و کورین واقعا چیست. سالها پیش در کشور آمریکا و شرکت دوپونت (یکی از بزرگترین شرکت های تولید محصولات شیمیایی در آمریکا) محصولی برای سطوح تولید شد که با نام صفحه سخت کورین نام گذاری گردید (Corian Solid Surface). این محصول بر پایه رزین ایجاد شده است که تحت شرایط خاص، تبدیل به محصول نهایی می گردد. برای زیبایی محصول چیزهای دیگری نظیر سنگ طبیعی، اکریلیک، شیشه و … به محصول اضافه می گردد. به این شکل و با اضافه کردن ترکیبات دیگر به رزین، محصولی با رنگ بندی ، دانه بندی و طرح ها مختلف ایجاد می گردد.

پس از این که شرکت دوپونت محصول کورین را به بازار عرضه نمود، طی سالیان بعد، شرکت های بزرگ دیگر دنیا نظیر ال جی، سامسونگ و …، در بخش تولید متریال های ساختمانی خود، اقدام به تولید همین محصول نمودند. پس از گذر سالیان شرکت های زیادی در دنیا سنگ کورین را تولید می کنند و از این رو، امروزه می توان سنگ کورین را با کیفیت، قیمت و تنوع رنگی متفاوتی در اختیار داشت.

این شرکت ها، محصول خود را با نام کورین ارائه نمی کنند بلکه از نام های دیگر نظیر هایمکس، استارون و … برای صفحات سخت تولیدی خود استفاده می نمایند. چرا که نام کورین، در اختیار شرکت دوپونت است. به این دلیل که شرکت دوپونت اولین بار از نام کورین استفاده نمود، این نام بر روی این محصول ماندگار شده است و از این رو، سنگ مصنوعی یا همان صفحات سخت، با نام کورین شناخته می شود.

صفحه کابینت سنگ کورین
صفحه کابینت سنگ کورین

لازم است بدانید که در بازار ایران این محصول با نام سنگ کورین شناخته می شود اما هر شرکتی و برندی نیز، نام خود را برای محصول در نظر گرفته است. اگر قصد دارید بصورت دقیق تر با سنگ کورین آشنا شوید، می توانید سری به لینک زیر بزنید:

کورین چیست

اما همانطور که اشاره شد، در این بخش قصد داریم انواع صفحه کابینت کورین را به شما معرفی نماییم. منظور از انواع سنگ کورین، انواع برندهایی هستند که صفحات کورین را تولید می کنند و می توانیم از آنها برای صفحه کابینت استفاده نمایند. در ادامه نام این برندها را مشاهده می نمایید و با کلیک بر روی نام هر برند می توانید تمامی نمونه ها و طرح های آن برند را مشاهده نمایید:

کورین سامسونگ

کورین ال جی

کورین اورانوس

 کورین آتیستون

کورین میسی

کورین هانکس

کورین سوپر استون

کورین تکسانیت

 

لازم به ذکر است، برخی از برندهای اشاره شده در بالا خارجی و برخی ایرانی هستند. اما تمامی برندهای اشاره شده، از کیفیت بالایی برخودار هستند. ما در شرکت کورین آبان تنها برندهایی را به شما پیشنهاد می کنیم که بتوانیم آنها را برای مدت یکسال برای شما گارانتی کنیم. باید بدانید که شرکت کورین آبان، تمامی کارهای اجرایی خود را از لحاظ کیفیت سنگ و اجرا به مدت یکسال گارانتی می کنیم.

صفحه کابینت سنگ کورین
صفحه کابینت سنگ کورین

چرا سنگ کورین برای استفاده بر روی صفحه کابینت مناسب است (ویژگی های کورین)

در این بخش به بررسی ویژگی های اصلی و مهم سنگ کورین می پردازیم تا شما بدانید چرا سنگ کورین، یکی از بهترین متریال های ممکن بر استفاده بر روی کابینت است:

 • مقاوم در برابر نفوذ آب : سنگ کورین به شکلی ساخته می شود که سطح آن خالی از هر گونه خلل و فرج بوده و کاملا غیر متخلخل است و به همین دلیل، آب نمی تواند به درون سنگ نفوذ کند. از این رو، برای سطوحی که آب ریزی بر روی آنها زیاد است، نظیر صفحه کابینت ، کورین یک متریال کاملا مناسب است. خراب نمی شود و در اثر رطوبت تغییر شکل نمی دهد.
 • مقاوم در برابر ضربات : کورین دارای مقاومتی نظیر سنگ طبیعی است. وقتی سنگ کورین را از نزدیک لمس نمایید و ببنید به طور کامل متوجه سختی این سنگ خواهید شد. از این رو، می توانید با خیال راحت از مقاومت آن در برابر صدمات و آسیب ها، آن را مورد استفاده قرار دهید.
 • مقاوم در برابر خط و خش : کورین در برابر خراشیدگی و خط و خش ها مقاومت مناسبی دارد. نه اینکه بر روی سطح کورین خط و خش نیافتد، اما مقاومت خوبی دارد و به سادگی دچار خط و خش نمی شود. هر چند در ادامه خواهیم گفت که تمامی خط و خش های بودجود آمده بر روی سطح کورین، به سادگی برطرف می شوند.
 • قابلیت پولیش و ساب زدن : همانطور که اشاره شد، کورین قابلیت پولیش دارد. به این شکل که می توان سطح کورین را از طریق سمباده ساب زد و به این ترتیب تمامی خطوط و خش های بودجود آمده در گذر زمان بر روی سطح، از بین می روند. به وسیله پولیش زدن می توان سطح سنگ را مانند روز اول درخشان و زیبا نمود.
 • قابلیت اجرای بدون درز : یکی از بزرگترین ویژگی های کورین این است که می توان آن را به صورت یک تکه و یکپارچه اجرا نمود. یعنی قطعات مختلف صفحه کورین را می توان در کنار یکدیگر قرار داد و از طریق چسب کورین و ساب زدن، محل اتصال قطعات را از بین برد. این ویژگی را در کمتر متریال دیگری می توان یافت.
 • قابلیت ترمیم و تعمیر : اگر به هر دلیلی، سطح کورین کابینت شما دچار شکستگی و یا ترک خوردگی شود، می توان آن را ترمیم نمود و به روز اول برگرداند. به این شکل که مانند اتصال قطعات کورین و اجرای بدون درز، می توان شکستگی و یا ترک خوردگی را از طریق چسب مخصوص و ساب زدن با سمباده کاملا تعمیر نمود.
 • تنوع طرح و رنگ : همانطور که بالاتر دیدید، شرکت های مختلفی سنگ کورین را تولید می کنند. هر شرکت، طرح ها و رنگ های مختلفی را تولید می کنند و به این شکل، شما تنوع بسیار خوبی از رنگ ها و طرح ها را در اختیار خواهید داشت که بر روی صفحه کابینت تان مورد استفاده قرار دهید. از طرح های ساده با رنگ های مختلف گرفته تا طرح هایی شبیه به سنگ طبیعی.
صفحه کابینت سنگ کورین
صفحه کابینت سنگ کورین

تاثیر سنگ کورین در دکوراسیون آشپزخانه شما

همانطور که در مقدمه این بحث اشاره نمودیم، در مورد متریال هایی که برای خانه تان انتخاب می کنید، دو مبحث مهم وجود دارد: کیفیت و زیبایی! متریال هایی که برای سطوح نظیر صفحه کابینت انتخاب می شوند، باید هر دو ویژگی را هم زمان داشته باشند. چرا که هم به صورت مداوم مورد استفاده هستند و هم اینکه همیشه جلوی چشم هستند. هر قدر زیباتر باشند، شما حس بهتری نسبت به خانه و آشپزخانه خود خواهید داشت.

سنگ کورین را باید از نزدیک ببینید تا متوجه زیبایی آن شوید. این سنگ ها بسیار زیبا و صیقلی هستند و وقتی در فضایی مورد استفاده قرار می گیرند، به طرز خیره کننده سبب درخشان شدن فضا خواهند شد.

اگر می خواهید که دکوراسیون آشپزخانه شما خاص و متفاوت باشد (و از سوی دیگر بسیار با کیفیت) پیشنهاد ما به شما این است که حتما و حتما از سنگ کورین برای صفحه کابینت، جزیره، کانتر و … استفاده نمایید. به این منظور، دعوت می کنیم به نمونه آشپزخانه های زیر توجه نمایید که در آنها، از کورین برای سطوح استفاده شده است:

صفحه کابینت سنگ کورین
صفحه کابینت سنگ کورین

قیمت روز سنگ کورین

کورین متریال وارداتی است. متریال های وارداتی قیمت شان با قیمت ارز تعیین می شود و به همین دلیل نوسانات قیمتی زیادی را تجربه می کنند. حتی برندهای ایرانی کورین نیز به دلیل این که از مواد اولیه وارداتی استفاده می کنند، قیمت شان وابسته به ارز است. به همین دلیل قیمت انواع سنگ کورین و بویژه برندهای وارداتی نظیر ال جی و سامسونگ و هانکس، کاملا به روز است و برای استعلام قیمت روز باید با شرکت کورین آبان در تماس باشید. در جدول زیر می توانید رنج قیمت حدودی برندهای مختلف کورین را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است، قیمت های ارائه شده مربوط به زمستان ۱۳۹۸ می باشند:

برند کورینحدود قیمت (مترطول به تومان)
کورین الجی۱۲۷۰۰۰۰ تا ۱۹۰۰۰۰۰ تومان
کورین سامسونگ۱۳۰۰۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰۰۰ تومان
کورین اورانوس۹۵۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰۰ تومان
کورین هانکس۱۳۰۰۰۰۰ تا ۱۹۰۰۰۰۰ تومان
کورین آتیستون۱۱۰۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰۰ تومان
کورین میسی۹۰۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰۰۰ تومان
کورین سوپر استون۱۰۰۰۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰۰۰ تومان
کورین تکسانیت۷۵۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰ تومان

 

لازم است بدانید که دلیل تفاوت قیمت کورین در برندهای مختلف مربوط به کیفیت هر برند است. برندهایی که قیمت بالاتری دارند، کیفیت بالاتری دارند و قیمت های پایین تر، کیفیت پایین تر.

دلیل وجود بازه قیمتی در هر برند به دلیل تفاوت در طرح کورین است. به طور کل هر چه طرح کورین و دانه بندی آن ساده تر و ریز تر باشد، قیمت هر مترطول کورین پایین تر است و هر چه دانه بندی کورین درشت تر باشد، قیمت تمام شده آن بالاتر خواهد بود.

برای استعلام قیمت روز کورین، باید شرکت کورین آبان در تماس باشید:

۰۹۱۲-۸۸۶۶-۷۸۰

۰۹۱۲-۴۶۳۰-۳۶۵

صفحه کابینت سنگ کورین
صفحه کابینت سنگ کورین

ابعاد ورق کورین

ورق کورین به صورت استاندارد دارای ابعاد مشخصی است. این ابعاد توسط شرکت های مختلف تولید کننده رعایت می شود. البته شرکت های مختلف می توانند اندازه های دیگر نیز داشته باشند اما همه شرکت ها این ابعاد را نیز تولید می کنند:

طول ورق کورینعرض ورق کورینضخامت ورق کورین
۳۶۶ سانتی متر۷۴ سانتی متر۱۲ میلیمتر

ابعادی که در جدول بالا مشاهده می نمایید، ویژه صفحه کابینت است. از آنجایی که کابینت ها معمولا دارای عرض ۶۰ الی ۶۵ سانتی متر می باشند، عرض ورق ۷۴ سانتی متری، مخصوص این عرض کابینت می باشد.

نکته بسیار مهم در مورد کورین این است که با توجه به قابلیت اتصال قطعات کورین بدون درز به یکدیگر، می توان صفحه کورین را برای سطوح مختلف با هر طول و عرضی ساخت. این متریال برای استفاده بر روی سطوح با هر ابعادی، هیچ محدودیتی نداردو محل اتصالات نیز از طریق چسب مخصوص و همینطور ساب زدن کاملا از بین رفته و صفحه کاملا یکپارچه خواهد بود.

نحوه سفارش ساخت صفحه کابینت با سنگ کورین

اگر قصد دارید برای آشپزخانه تان از صفحه کابینت سنگ کورین استفاده نمایید، باید با شرکت کورین آبان در تماس باشید. همچنین در صورتی که در مورد سنگ کورین سوالی در ذهن دارید می توانید با مشاورین خود در ایران کورین در تماس باشید.

ما هر سوالی که در مورد قیمت ، نحوه اجرا، زمان مورد نیاز برای ساخت صفحه کابینت  و … را داشته باشید، پاسخ خواهیم داد. با شرکت کورین آبان در تماس باشید:

۰۹۱۲-۸۸۶۶-۷۸۰

۰۹۱۲-۴۶۳۰-۳۶۵

نمونه هایی از کابینت با رویه کورین:

 

شرکت کورین آبان

مجری صفحات کورین و سنگ کوارتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top