صفحه کابینت سنگ کوارتز

صفحه کابینت سنگ کوارتز
صفحه کابینت سنگ کوارتز

معرفی و بررسی صفحه کابینت سنگ کوارتز

یکی از متریال هایی که برای استفاده بر روی سطوح مختلف از جمله صفحه کابینت مورد استفاده قرار می گیرد، سنگ کوارتز است. در این مطلب قصد داریم به شما اطلاعاتی در مورد سنگ مصنوعی و یا بعبارت صحیح تر سنگ مهندسی کوارتز ارائه نماییم تا اگر قصد خرید صفحه کابینت با کیفیت دارید، بتوانید با آگاهی بیشتر نسبت به خرید اقدام نمایید.

اگر در حال مطالعه این صفحه هستید، یعنی چیزهایی راجع به سنگ کوارتز شنیده اید و حالا می خواهید به طور دقیق تر بدانید که این سنگ چیست و چه ویژگی هایی دارد، حدود قیمت آن چقدر است، تنوع طرح و رنگ های آن به چه صورت است و اصلا کدام برندها، سنگ های بهتر و با کیفیت تری تولید می نمایند. ما سعی می کنیم در این مطلب تمامی این موارد را مورد بررسی قرار دهیم و به این شکل، در پایان شما خواهید دانست که آیا باید سنگ کوارتز را بر صفحه کابینت آشپزخانه تان بخرید یا نه، چه برندی بخرید و اینکه چقدر باید برای اینکار هزینه نمایید.

وقتی شما به دنبال خرید سنگ کوارتز هستید، این به معنای این است که شما به کیفیت و زیبایی اهمیت می دهید و برای شما مهم است که از متریال های با کیفیت و خاص استفاده نمایید. با شرکت کورین آبان همراه باشید.

صفحه کابینت سنگ کوارتز
صفحه کابینت سنگ کوارتز

سنگ کوارتز چیست؟

کوارتز دقیقا نام یک ماده معدنی موجود در طبیعت است و شباهت نام با سنگ کوارتزی دارد که در رده جواهرآلات قرار می گیرد. سنگ کوارتزی که مورد نظر ماست، یک سنگ ساخته دست انسان است و برای استفاده بر روی سطوح مختلف از جمله صفحه کابینت مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا به سنگ کوارتز سنگ مصنوعی گفته می شود؟

آنچه امروزه در بازار با نام سنگ کوارتز شناخته می شود در واقع سطح سخت کوارتز نام دارد و به دلیل شباهت بسیار زیاد سطح سخت کوارتز با سنگ طبیعی، این متریال سنگ مصنوعی نامیده می شود.

سنگ مصنوعی کوارتز یک متریال بسیار سخت و مقاوم است. به همین دلیل است که برای استفاده بر روی سطوحی که بسیار زیاد مورد استفاده هستند از جمله روی کابینت، عالی هستند. دلیل سختی سنگ کوارتز، ماده اولیه ای است که برای ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد. خوب است بدانید که برای ساخت صفحات کوارتز از سیلیس استفاده می شود. سیلیس یک ماده معدنی موجود در طبیعت است که دارای درجه سختی بسیار زیادی است. در حقیقت سیلیس پس از کربن، دومین ماده سخت موجود در طبیعت است.

در ساخت صفحات سخت کوارتز، از ۹۳ درصد سلیس استفاده می شود. یعنی بخش غالب و اصلی سنگ مصنوعی کوارتز سیلیس است. ۷ درصد باقی مانده نیز رزین و سنگ طبیعی و شیشه و … هستند که برای تشکیل صفحه و رنگ و طرح دادن به آن مورد استفاده قرار می گیرند. در حقیقت کوارتز یک سنگ مصنوعی است که برای ساخت آن از مواد طبیعی استفاده شده است.

دلیل ساخت سنگ مصنوعی کوارتز این است که صنعتگران با مطالعه سایر متریال های مورد استفاده بر روی سطوح از جمله سنگ طبیعی و ام دی اف و …، به دنبال ساخت متریالی بودند که ایرادات متریال های دیگر را نداشته باشید، در برابر انواع آسیب ها و ضربات و همچنین آب مقاوم باشد و از طرف دیگر زیبا و چشم نواز و خاص باشد. در نهایت به این شکل، سنگ کوارتز بوجود آمد. امروزه در سراسر دنیا، شرکت های مختلفی سنگ مصنوعی کوارتز را برای استفاده بر روی سطوح مختلف تولید می کنند. این متریال، یک متریال روز است که بسیار کم ایراد و فوق العاده است.

صفحه کابینت سنگ کوارتز
صفحه کابینت سنگ کوارتز

موارد کاربرد سنگ کوارتز

همانطور که بارها اشاره نمودیم، سنگ کوارتز برای استفاده بر روی سطوح مختلف تدارک دیده شده است. سطوحی که نیاز دارند بسیار مقاوم و سخت باشند و به سادگی دچار آسیب دیدگی نشوند. سطوحی که به صورت مداوم مورد استفاده هستند. از جمله این سطوح می توان به صفحه کابینت اشاره نمود. صفحه کابینت در آشپزخانه یکی از سطوحی است که بسیار زیاد مورد استفاده است.

ما همیشه و هر روز با صفحه کابینت آشپزخانه درگیر هستیم. بر روی آن وسایل مختلفی را قرار می دهیم، آب می ریزیم و آن را نظافت می کنیم. حتی گاهی اجسام داغ بر روی کابینت قرار می دهیم. بنابراین لازم است که صفحه کابینت از جنسی باشد که بتواند در برابر آسیب های مختلف، ضربات و همینطور آب مقاومت مناسبی داشته باشد. به عنوان مثال صفحه کابینت ام دی اف، در برابر آب به هیچ وجه مقاومت مناسبی ندارد. حتما در آشپزخانه منزل تان بادکردن بخش هایی از صفحه کابینت بویژه فضای اطراف سینک ظرفشویی در اثر آب ریزی را دیده اید. اگر صفحه کابینت در برابر این آسیب ها مقاوم نباشد، خیلی زود ظاهر اولیه خود را از دست داده و دچار تغییر شکل می شود. از این رو، باید برای سطوح پر استفاده و حساس باید از متریال هایی استفاده نمود که مقاومت مناسبی داشته باشند. مثل سنگ کوارتز!

صفحه کابینت سنگ کوارتز
صفحه کابینت سنگ کوارتز

به غیر از استفاده از سنگ کوارتز بر روی کابینت ، این متریال را می توان تقریبا بر روی هر سطحی مورد استفاده قرار داد. از جمله این سطوح می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ساخت جزیره آشپزخانه (بدنه و صفحه جزیره آشپزخانه می توانند از جنس سنگ کوارتز باشند)
 • صفحه میز رستوران، کافی شاپ، فست فود و …
 • ساخت کانتر منشی و رسپشن برای فضاهای اداری، دفاتر کار، مطب پزشک، لابی ساختمان و …
 • صفحه میزهای آزمایشگاهی و سایر سطوحی که باید آنتی باکتریال باشند.
 • ساخت سینک ظرفشویی و روشویی
 • صفحه زیر روشویی در سرویس های بهداشتی
 • و …

در واقع هر سطحی که باید زیبا و خاص باشد و از طرفی در برابر انواع آسیب ها مقاوم باشد، می توان بر روی آن سنگ کوارتز را مورد استفاده قرار داد.

صفحه کابینت سنگ کوارتز
صفحه کابینت سنگ کوارتز

ویژگی های سنگ کوارتز

با توجه به موارد استفاده سنگ کوارتز، احتمالا ویژگی های این سنگ را تا حدودی متوجه شده اید. اما در ادامه قصد داریم ویژگی های این سنگ مصنوعی بی نظیر را به طور دقیق تر و فهرست وارد بیان نماییم:

 • تنوع طرح و رنگ : سنگ کوارتز امروزه توسط شرکت های مختلفی تولید می شود و تولیدکنندگان مختلف، طرح ها و رنگ های متنوعی را تولید می کنند تا سلایق مختلف را پوشش دهند. از جمله می توان به طرح های شبیه به سنگ طبیعی اشاره نمود تا طرح هایی ساده.
 • مقاومت بالا در برابر ضربات و آسیب ها : با نکاتی که به آنها اشاره نمودیم، حالا می دانید که سنگ کوارتز سطحی بسیار سخت دارد و به همین دلیل در برابر آسیب ها، ضربات و شکستگی مقاومت بسیار بالایی دارد.
 • مقاومت بالا در برابر خط و خش : سطح سنگ کوارتز بسیار سخت است. این سطح سخت در برابر خط و خش و خراشیدگی مقاومت بسیار خوبی دارد و به سادگی نمی توان بر روی آن خط و خش ایجاد نمود. اما به خاطر داشته باشید که اگر بر روی این صفحات خط و خش ایجاد شود، نمی توان به سادگی آن را برطرف نمود!
 • مقاومت مناسب در برابر حرارت : سنگ کوارتز در برابر حرارت و اجسام داغ مقاومت مناسبی دارد اما سعی کنید از قرار دادن مستقیم اجسام داغ بر روی این سنگ خودداری نمایید تا ظاهر آن حفظ شود و در بلند مدت دچار آسیب نشود.
 • مقاومت بالا در برابر آب : سطح سنگ کوارتز غیر متخلخل است و به همین دلیل آب نمی تواند به درون آن نفوذ نماید. این مورد یکی از مهم ترین ویژگی های این سنگ است و سنگ را مناسب سطوحی می کند که آب زیادی بر روی آنها می ریزد.
 • آنتی باکتریال : سنگ کوارتز مطابق آنچه شرکت های تولید کننده عنوان می نمایند، به این دلیل که روی سطوخ آن خلل و فرجی وجود ندارد، آنتی باکتریال است یعنی باکتری ها نمی توانند روی سطح آن لانه و رشد نمایند. به همین سبب برای داشتن سطح بهداشتی و آنتی باکتریال باید از سنگ کوارتز استفاده نمود.
 • نظافت و نگهداری آسان : برای تمیز کردن سطوح کوارتز نیاز به مواد شوینده خاصی نیست و با شوینده های معمولی سطوح می توان روی سنگ و صفحه کابینت را نظافت نمود. اما به خاطر داشته باشید که از ریخت اسید بر روی سطح این سنگ خود داری نمایید.
صفحه کابینت سنگ کوارتز
صفحه کابینت سنگ کوارتز

تنوع برندهای تولید کننده سنگ کوارتز برای صفحه کابینت

همانطور که اشاره شد، امروزه تولید کنندگان زیادی در دنیا ستگ کوارتز را تولید می کنند. در ایران نیز برخی تولید کنندگان سنگ کوارتز وجود دارند که اتفاقا سنگ های بسیار با کیفیتی تولید می کنند به شکلی در سطح استاندارد جهانی هستند. در ادامه قصد داریم برخی از این تولید کنندگان را معرفی نماییم.

کوارتز ایرانی

از جمله تولید کنندگان ایرانی سنگ کوارتز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سنگ کوارتز توتم اصفهان : توتم را می توان یکی از بهترین سنگ های کوارتز ایرانی دانست. شرکت توتم سنگ مهندسی کوارتز را در بالاترین استاندارد ممکن تولید می نماید و از تنوع طرح و رنگ بسیار خوبی برخودار است. اگر قصد خرید سنگ کوارتز ایرانی با قیمت مناسب و معقول را دارید، سنگ توتم پیشنهاد ما به شما است. از طریق لینک زیر می توانید با شرکت توتم بیشتر آشنا شوید و تمامی طرح ها و رنگ های سنگ کوارتز توتم را مشاهده نمایید:

کوارتز توتم

 

سنگ کوارتز توتم
سنگ کوارتز توتم

سنگ کوارتز آذرین پارس : آذرین پارس یکی دیگر از تولید کنندگان ایرانی سنگ کوارتز است. سنگ آذرین پارس نیز کیفیت قابل قبولی دارد می توانید از آن برای سطوح مختلف از جمله صفحه کابینت استفاده نمایید. از طریق لینک زیر می توانید تمامی طرح ها و رنگ های کوارتز آذرین پارس را مشاهده نمایید:

کوارتز آذرین پارس

 

سنگ کوارتز آذرین پارس
سنگ کوارتز آذرین پارس

کوارتز خارجی

در ادامه قصد داریم برخی از برندهای خارجی سنگ کوارتز را معرفی نماییم.

سنگ کوارتز سایلستون : شرکت سایلستون اسپانیا، یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان سنگ برای سطوح مختلف است. سنگ کوارتز تولید شده توسط سایلستون، یکی از بهترین و با کیفیت ترین سنگ های موجود در تمام دنیاست. تنوع طرح و رنگ سنگ کوارتز سایلستون نیز بسیار بالاست و طرح های بسیار زیبایی دارد. به نحوی که سایر شرکت ها سعی در تولید طرح هایی مشابه این برند دارند. لازم به ذکر است قیمت این سنگ در حال حاضر و با توجه به قیمت ارز بالاست و البته به سختی نیز یافت می شوند چرا که به واردات آن بسیار اندک شده است. از طریق لینک زیر می توانید تمامی طرح ها و رنگ های کوارتز سایلستون را مشاهده نمایید:

کوارتز سایلستون

کوارتز سایلستون
کوارتز سایلستون

سنگ کوارتز هانستون : هانستون یک شرکت کره ای است که در زمینه تولید سنگ های مصنوعی کورین و کوارتز فعالیت می کند. سنگ هانستون نیز از کیفیت بسیار بالایی برخودار است و تنوع طرح و رنگ مناسبی دارد.

حدود قیمت سنگ کوارتز

صحبت کردن از سنگ کوارتز بدون اینکه به شما بگوییم که حدود قیمت آن چقدر است، فایده ای ندارد. بنابراین در جدول زیر می کوشیم حدود قیمت سنگ کوارتز ایرانی و خارجی را ارائه نماییم. لازم به ذکر است که قیمت ارائه شده مربوط به زمستان سال ۱۳۹۸ می باشد.

برند سنگقیمت مترطول
سنگ کوارتز توتم اصفهاناز ۱۱۰۰۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰۰۰ تومان
سنگ کوارتز آذرین پارساز ۹۵۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰۰ تومان
سنگ کوارتز سایلستون اسپانیااز – تا – تومان (تماس بگیرید)
سنگ کوارتز هانستوناز – تا – تومان (تماس بگیرید)

نکته : قیمت ارائه شده به صورت مترطول برای صفحه کابینت است. اگر متراژ کابینت را در قیمت ارائه شده برای هر متر ضرب نمایید، قیمت حدودی صفحه کابینت تان به دست خواهد آمد. برای استعلام قیمت کانتر و … کوارتز باید شرکت سنگ های مصنوعی آبان در تماس باشید.

نکته ۲ : قیمت سنگ کوارتز معمولا به روز است. برای استعلام قیمت روز سنگ کوارتز با شرکت سنگ های مصنوعی آبان در تماس باشید.

صفحه کابینت سنگ کوارتز
صفحه کابینت سنگ کوارتز

نحوه سفارش ساخت صفحه کابینت با سنگ کوارتز

برای اینکه برای صفحه کابینت آشپزخانه تان و یا هر سطح دیگر صفحه کوارتز سفارش دهید باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • تماس با شرکت سنگ های مصنوعی آبان : در این مرحله سعی کنید متراژ حدودی کابینت ها را بدانید. ما قیمت روز سنگ کوارتز ایرانی و خارجی را به اطلاع شما می رسانیم و با محاسبه متراژ حدودی، قیمت کار را به شما خواهیم کرد.
 • انتخاب سنگ و ساخت صفحه : در مرحله بعد کارشناسان شرکت آبان کار شما را به طور دقیق و بصورت حضوری اندازه گیری خواهند نمود. در این مرحله شما با بررسی سمپل سنگ کوارتز که در اختیار شما قرار داده می شود، سنگ مورد نظرتان را انتخاب خواهید نمود. سپس با مشخص شدن متراژ کار و کد سنگ مورد نظر شما، قیمت دقیق صفحه کابینت شما مشخص خواهد شد و به شما اعلام می گردد.
 • ساخت صفحه کابینت و نصب در محل پروژه : در مرحله بعد کار شما هر چه که باشد، از جمله صفحه کابینت آشپزخانه ، بر اساس کد سنگ مورد نظر شما ساخته خواهد شد. زمان مورد نیاز برای ساخت صفحه کابینت با متراژ ۵ الی ۲۰ متر، تقریبا یک هفته خواهد بود. سپس صفحه ساخته شده به محل پروژه شما منتقل شده و بر روی کابینت ها نصب می گردد. پروسه نصب نیز تقریبا یک روز زمان خواهد برد. زمان مورد نیاز برای ساخت کانتر یا جزیره کورین نیز بسته به ابعاد و طرح کار، متفاوت خواهد بود و پس از بررسی به شما اعلام می گردد.
صفحه کابینت سنگ کوارتز
صفحه کابینت سنگ کوارتز

برای آشنایی بیشتر با پروسه اجرای سنگ کوارتز می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

اجرای سنگ کوارتز

نمونه ها و مدل های مختلف سنگ کوارتز

در ادامه می توانید نمونه های مختلف سنگ کوارتز که بر روی صفحه کابینت ، صفحه کانتر و جزیره آشپزخانه اجرا شده اند را مشاهده نمایید تا بهتر با خروجی کار آشنا شوید و بدانید در نهایت آشپزخانه شما به چه شکل در خواهد آمد.

 

شرکت سنگ های مصنوعی کورین و کوارتز آبان

مجری و عرضه صفحات کورین و کوارتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top