سمپل کورین ال جی ( LG Hi Macs)

سنگ کورین ال جی
سمپل کورین ال جی

طرح ها و رنگ ها و سمپل سنگ کورین ال جی ( LG Hi Macs)

اگر قصد دارید برای صفحه کابینت آشپزخانه تان، سینک روشویی یا ظرفشویی، ساخت کانتر منشی و …. از سنگ کورین استفاده نمایید، باید برندهای کورین موجود در بازار ایران و همچنین کیفیت و قیمت نسبی صفحات کورین تولید شده توسط هر برند را بررسی نمایید تا بتوانید نسبت به انتخاب صفحه کورین آگاهانه عمل نمایید. در این بخش قصد داریم به همراه شما، طرح ها، رنگ ها و سمپل کورین ال جی (کورین هایمکس الجی) را ارائه نماییم. در این میان، کیفیت و حدود قیمت و همینطور ویژگی های کورین ال جی نیز بررسی خواهند شد. بنابراین، برای بررسی و آشنایی بیشتر با سنگ کورین ال جی، با شرکت کورین آبان همراه باشید.

کورین ال جی : کیفیت بی رقیب

اولین چیزی که در رابطه با کیفیت صفحه کابینت کورین باید بدانید این است که برندهای کره ای، به لحاظ کیفیت در صدر جدول قرار دارند. البته در میان برندهای موجود در بازار ایران! برندهای کره ای شامل سامسونگ، الجی و هانکس می شوند. هر سه این برندها کیفیت ساخت فوق العاده خوبی دارند و از این رو، ماندگاری و مقاومت بسیار خوبی نیز خواهند داشت. در مورد قیمت هم فعلا همین قدر بدانید که محدوده قیمت هر سه برند ذکر شده، نزدیک به هم است. در ادامه بصورت دقیق تر قیمت کورین ال جی را برای شما باز خواهیم نمود.

شرکت ال جی که بیشتر با محصولات الکترونیک خود شناخته می شود، در بحث متریال های ساختمانی نیز بصورت قدرتمند در بازار جهانی حضور دارد. یکی از متریال های ساختمانی که این شرکت تولید می کند، همین صفحات کورین هستند. نکته ای که در مورد صفحه کورین باید بدانید، این است که همین که برندهای بزرگ جهانی نظیر ال جی و سامسونگ در زمینه تولید آن بصورت اختصاصی فعالیت می کنند، حکایت از پرکاربرد بودن و پرمصرف بودن این متریال دارد.

از این مباحث که بگذریم، برای شما به عنوان خریدار و مصرف کننده سنگ کورین، به طور حتم کیفیت در درجه اول اهمیت قرار دارد. چرا که شما به سراغ سنگ کورین آمده اید و این متریال، بهترین، مناسب ترین و با کیفیت ترین متریالی است که می تواند بر روی سطوحی نظیر صفحه کابینت مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین شما می خواهید بهترین ها را در آشپزخانه خود داشته باشید. به طور قطع، کورین ال جی شما را پیشیمان نخواهد کرد! چرا که این سنگ مصنوعی را می توان یکی از مرغوب ترین صفحات سنگ کورین تولید شده در تمام دنیا دانست.

استفاده از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب در کنار تولید اصولی و صحیح این محصول، سبب شده است تا الجی در کیفیت بی رقیب باشد. تنها برندهای کره ای سامسونگ و هانکس به لحاظ کیفیت، با کورین هایمکس ال جی رقابت می کنند.

قیمت کورین ال جی

پیش از آنکه در مورد قیمت سنگ کورین ال جی ، آنچه در مورد این سنگ باید بدانید این است که در اصل نام کورین ال جی هایمکس است. آنچه در ایران با نام کورین شناخته می شود، در حقیقت در دنیا با Solid Surface یا سفحات سخت عرضه می گردد. اولین برند و شرکتی که در دنیا اقدام به تولید صفحات سخت یا همان Solid Surface نمود، شرکت آمریکایی سرشناس دوپونت بود. این شرکت برای محصول تولیدی خود یعنی همین صفحات سخت، از نام کورین استفاده نمود. به این شکل، این نام بر روی این محصول ماندگار شد و امروزه در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران، این سنگ های مصنوعی با نام کورین شناخته می شوند. در حالی که این عنوان تنها نام تجاری مورد استفاده توسط شرکت دوپونت است. به همین منظور، شرکت های مختلف تولید کننده سنگ مصنوعی کورین، از عنوان های مخصوص به خود برای محصولات شان استفاده می نمایند. شرکت ال جی از نام های مکس برای سنگ کورین خود استفاده می کند: Hi macs Solid Surface . اما مطابق آنچه در بازار ایران انجام می شود، شما می توانید از همان عنوان کورین ال جی استفاده نمایید.

از این مباحث که بگذریم، در کنار کیفیت بالای سنگ های مصنوعی قیمت است. شما باید پیش از تصمیم به خرید، از قیمت حدودی این محصول آگاه باشید. بنابراین می توانید رنج قیمت سنگ کورین ال جی را در جدول زیر مشاهده نمایید

نام محصول قیمت (مترطول)
سنگ کورین ال جی۱,۲۷۰,۰۰۰ تا ۱,۹۵۰,۰۰۰

نکات :

 • قیمت ارائه شده سمل کورین ال جی، مربوط به بهمن ماه سال ۱۳۹۸ می باشد. از آنجایی که قیمت کورین به روز می باشد، جهت دریافت قیمت نهایی، با شرکت کورین آبان در تماس باشید.
 • قیمت پروژه شما، به صورت حدودی،  اندازه طول کابینت شما ضرب در قیمت هر متر سنگ می باشد. سنگ کورین دارای عرض ثابت است و قیمت آن بصورت مترطول تعیین می گردد.
 • برای استعلام قیمت پروژه تان، می توانید با شرکت کورین آبان در تماس باشید.
 • بسیاری از کدهای کورین ال جی که در ادمه مشاهده می نمایید، متاسفانه در حال حاضر در بازار موجود نیستند. از این رو، سعی کنید بجای انتخاب یک کد، چند کد را انتخاب نمایید تا جهت موجودی استعلام شوند.

ابعاد صفحه کورین ال جی (کورین هایمکس)

خوب است بدانید ورق کورین توسط تمامی برندها با ابعاد مشخص و استانداردی تولید می گردد. یعنی ابعادی که در جدول زیر مشاهده می کنید، تقریبا در مورد تمامی برندها صادق هستند. برخی از شرکت های تولید کورین، ابعاد سفارشی دیگری را نیز تولید می کنند اما ابعاد استاندارد کورین ال جی بصورت زیر است:

نوع ابعاد (Dimention)طول (Length)عرض (Width)ارتفاع (Height)
اندازه۳۶۶ سانتی متر۷۶ سانتی متر۱.۲ سانتی متر

ورق کورین دارای ضخامت ۱۲ میلیمتر است و برای اینکه نمای کار بیشتر به نظر بیاید، معمولا ابزار دو پله یا سه پله بر روی صفحه کورین کابینت اجرا می گردد.

عرض ۷۶ سانتی متری کورین، برای ساخت صفحه کابینت با ابعاد استاندارد ۶۰ الی ۶۵ مناسب است.

ویژگی های کورین ال جی

در ادامه، قصد داریم ویژگی های خاص یا همان مزایای کورین ال جی را با شما به اشتراک بگذاریم. همانطور که اشاره نمودیم، ورق های تولید شده توسط کورین ال جی، یکی از مرغوب ترین برندهای موجود در بازار ایران می باشند.

نکته ی بسیار مهمی که در مورد متریال کورین باید بدانید، این است که کورین به هیچ وجه به لحاظ کیفیت قابل مقایسه با هیچ متریال دیگری که بر روی سطح استفاده می شود نیست! چه سنگ طبیعی، چه کاشی و سرامیک و چه چوب و ام دی اف و ….

از جمله ویژگی های ورق کورین ال جی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقاومت در برابر نفوذ آب : کورین ال جی به دلیل کیفیت و مرغوبیتی که دارد، به طور کامل در برابر نفوذ آب مقاوم است و آب به درون سنگ نفوذ نمی کند. سطح سنگ کورین ال جی غیر متخلخل یا خالی از خلل و فرج است. از این رو، آب نمی تواند به دورن سنگ نفوذ کند. این ویژگی سبب می شود که سنگ کورین برای صفحاتی که بر روی آن ها  آب فراوان می ریزد، بسیار مناسب باشد. چرا که اگر صفحه در برابر آب مقاوم نباشد، در بازه زمانی اندکی ظاهر خود را از دست خواهد داد. از جمله سطوحی که باید در برابر آب مقاوم باشند عبارتند از صفحه کابینت، سینک روشویی و ظرفشویی و …
 • مقاومت در برابر حرارت : سنگ کورین ال جی، در برابر حرارت مقاوم خوبی دارد و دچار سوختگی یا تغییر شکل نمی شود. البته باید به خاطر داشته باشید که دما نباید از ۲۲۰ درجه بیشتر باشد.
 • مقاومت در برابر خط و خش : سنگ مصنوعی به طور عمومی د برابر خط و خش مقاوم است و به سادگی نمی توان بر روی آن خط و خش انداخت. اما در کل قابلیت افتادن خط و خش بر روی آن وجود دارد. نکته بسیار مهم این است که بعد از چند سال استفاده از سنگ، می توان تمامی خط و خش های بودجود آمده بر روی سطح را بطور کامل از بین برد.
 • قابلیت اجرای بدون درز : یکی از مهم ترین ویژگی های کورین و بویژه کورین ال جی این است که می توان صفحه کورین را بدون درز اجرا نمود. در نظر بگیرید که می خواهید جزیره آشپزخانه ای را با سنگ کورین اجرا نمایید. عرض جزیره در حدود ۱۲۰ سانتی متر است. برای این کار می توان قطعات سنگ کورین را کنار هم قرار داد و قطعات را از طریق چسب مخصوص کورین به هم چسبانید. سپس، سطح سنگ در محل اتصال قطعات از طریق سمباده زدن به طور کامل از بین می رود و صفحه بدست آمده کاملا یک تکه و یک پارچه خواهد بود.
 • قابلیت پولیش عالی : کورین ال جی را می توان با سمباده پولیش زد. به این شکل تمامی خط و خش های بودجود آمده روی سطح، به طور کامل از بین می روند و صفحه مانند روز اول، براق و صاف خواهد بود. به این شکل، شما می توانید سالهای مداوم صفحه کابینتی زیبا و نو در آشپزخانه داشته باشید.
 • مقاومت در برابر ضربات : در طول زمان، پرهیز از ضرباتی که به سطح وارد می شوند، غیر قابل کنترل و ناگزیر هستند. به همین منظور مهم است که صفحه کابینت شما در برابر ضربات وارده مقاومت خوبی داشته باشد و آسیب نبیند. سنگ مصنوعی ال جی، در برابر ضربات متعدد مقاومت بسیار خوبی دارد و چنانچه در اثر ضربه ای مهیب دچار آسیب و شکستگی شود، می توان آن را کاملا ترمیم نمود.

کورین ال جی ویژگی های شاخص دیگری نیز دارد اما در این بخش برای طولانی نشدن مطلب، از ذکر آنها پرهیز می کنیم. در ادامه می توانید موارد کاربرد کورین ال جی را مشاهده نمایید.

موارد کاربرد کورین هایمکس الجی

همانطور که احتمالا شما نیز می دانید، سنگ کورین در ایران با عنوان صفحه کابینت جا افتاده است. یعنی هر کسی که به دنبال صفحه کابینت با کیفیت و مرغوب می گردد، به سراغ سنگ کورین می آید. اما لازم است بدانید که این متریال، برای استفاده بر روی بسیاری از سطوح تدارک دیده شده است. بویژه سطوحی که نیاز مقاومت بالا در برابر انواع آسیب ها دارند. از جمله این سطوح می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • صفحه کابینت و کانتر و جزیره آشپزخانه
 • صفحات میز رستوران
 • کانتر رسپشن رستوران و کافی شاپ
 • ساخت بدنه و صفحه میز منشی در فضاهای درمانی، پزشکی و دفاتر کار
 • ساخت استند و ویترین های فروشگاهی
 • صفحه میز آزمایشگاه و بیمارستان و سایر فضاهای درمانی (به دلیل آنتی باکتریال بودن کورین)

و بسیاری از کاربردهای دیگر. همانطور که اشاره نمودیم، شما هر سطحی را می توان با سنگ کورین بپوشانید.

سمپل کورین ال جی

برای جلوگیری از طولانی شدن این مطلب، در ادامه دعوت می کنیم سمپل سنگ کورین ال جی یا همان طرح ها و رنگ های مختلف این برند را مشاهده نمایید. برای بزرگنمایی، بر روی تصاویر کلیک نمایید.

اگر نیاز به دریافت مشاوره در رابطه با کورین ال جی، استعلام قیمت، قیمت نصب کورین ، سفارش اجرا و … داریدف می توانید با شرکت کورین آبان در تماس باشید:

۰۹۱۲-۸۸۶۶-۷۸۰

۰۹۱۲-۴۶۳۰-۳۶۵

 

بررسی سمپل های کورین ال جی

شرکت کورین آبان

مجری صفحات کورین و سنگ مصنوعی کوارتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top