سمپل کوارتز سایلستون

کوارتز سایلستون
کوارتز سایلستون

طرح ها و رنگ های کوارتز سایلستون (Silestone Quartz)

در این بخش قصد داریم به بررسی و معرفی یکی از بهترین، با کیفیت ترین، مشهور ترین و البته گران ترین برندهای سنگ مصنوعی کوارتز یعنی کوارتز سایلستون اسپانیا (Silestone Quartz) بپردازیم، ویژگی ها و مزایای این سنگ را بررسی نموده و تمامی طرح ها و رنگ های تولید شده توسط این برند اسپانیایی تولید سنگ های مصنوعی را ارائه نمایید. با شرکت کورین آبان همراه باشید.

خوب است بدانید که سنگ کوارتز برای اولین بار توسط این شرکت اسپانیایی به ایران معرفی شد و پس از آن، برندهای خارجی دیگر نظیر هانستون برندهای ایرانی نظیر توتم وارد بازار شدند. در گذشته قیمت تمام شده سنگ کوارتز سایلستون متعادل و منطقی بود و با توجه به کیفیت بالای این سنگ ها برای استفاده بر روی سطوح، استفاده از آنها کاملا منطقی بود. اما در حال حاضر (شش ماه دوم سال ۱۳۹۸)، قیمت سنگ سایلستون بسیار بالا به نظر می رسد به نحوی که قیمت تمام شده کار، بسیار بالاتر از سایر سنگ های کوارتز است. البته لازم به ذکر است که کوارتز سایلستون در گذشته نیز قیمت بالاتری نسبت به سایر برندهای داشت.

ویژگی ها و مزایای سنگ کوارتز Silestone

پیش از این که بخواهیم به بررسی ویژگی ها و مزایای سنگ کوارتز سایلستون بپردازیم، باید کمی در رابطه با سنگ کوارتز اطلاعات به شما بدهیم. سنگ کوارتز، برای استفاده بر روی انواع سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. سطوحی نظیر صفحه کابینت، جزیره و کانتر آشپزخانه. دلیل اصلی استفاده از کوارتز بر روی سطوح این است که این متریال در برابر انواع آسیب ها از جمله ضربات، خط و خش پذیری، نفوذ آب و … کاملا مقاوم است. در حقیقت باید اینطور گفت که این سنگ، دقیقا به منظور استفاده بر روی سطوح پر استفاده نظیر صفحه کابینت تولید شده است. به این شکل که تمامی اتفاقاتی که ممکن است بر روی سطوح مختلف بیافتد شناسایی و سعی شده است که متریالی تولید شود که در برابر این آسیب ها، مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

همانطور که اشاره نمودیم، سنگ مصنوعی سایلستون در برابر خط و خش پذیری مقاومت بسیار خوبی دارد. این مقاومت بالا به این دلیل است که سطح سنگ سایلستون و سایر سنگ ها کوارتز بسیار سخت است. اما دلیل این سختی چیست؟

برای ساخت سنگ کوارتز فرمولاسیون ویژه ای وجود دارد. ۹۳ درصد از مواد اولیه تشکیل دهنده سنگ کوارتز، سیلیس است. سیلیس ماده ای معدنی است که بعد از کرین یا همان الماس، به عنوان دومین ماده سخت موجود در طبیعت شناخته می شود. شکل خاصی از سیلیس که در طبیعت یافت می شود، کوارتز است. شاید بدانید که کوارتز یک سنگ تزیینی و قیمتی است و زیبایی فوق العاده ای دارد.

سیلیس بصورت پودر برای ساخت سنگ مصنوعی کوارتز مورد استفاده قرار می گیرد و ۷ درصد دیگر تشکل دهنده این سنگ مهندسی، رزین و خرده های شیشه یا سنگ طبیعی هستند که برای زیباسازی سنگ مورد استفاده قرار می گیرند. به این شکل، به دلیل استفاده از ماده معدنی سیلیس، سنگ نهایی بدست آمده، دارای درجه سختی بسیار خوبی است و به هیمن دلیل، این سنگ سطح بسیار سختی دارد و در برابر انواع آسیب ها از خود مقاومت بسیار خوبی نشان می دهد.

با خرید سنگ کوارتز و استفاده از آن در آشپزخانه، می توانید سالهای سال از داشتن یک صفحه کابینت زیبا، مقاوم و البته کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال، خیال آسوده داشته باشید. شرکت کابینت آبان، تمامی مراحل تولید صفحه کابینت کوارتز سایلستون را برای شما انجام می دهد. از تهیه سنگ تا آماده سازی و ساخت صفحه کابینت مطابق ابعاد آشپزخانه شما.

در ادامه قصد داریم به همراه شما، برخی از مهم ترین ویژگی های سنگ کوارتز سایلستون را مورد بررسی قرار دهیم. با مطالعه این مزایا شما آگاهانه تر نسبت به خرید صفحه کابینت آشپزخانه تان اقدام خواهید نمود:

 • مقاوم در برابر خط و خش پذیری : همانطور که اشاره نمودیم، سنگ کوارتز سایلستون در برابر خط و خش افتادن و ساییدگی مقاومت بسیار خوبی دارد. در بین سنگ های کوارتز موجود در بازار ایران، سایلستون مقاوم ترین سنگ ممکن است. به این دلیل که فرآیند تولید سنگ و فرمولاسیون مورد استفاده، به شدت تحت کنترل کیفیت قرار می گیرند.
 • ظاهر شبیه به سنگ طبیعی : اگر بخواهیم برتری سنگ های مهندسی و مصنوعی را در برابر سنگ های طبیعی بیان کنیم باید بگوییم که این سنگ ها، ظاهری زیبا تر از سنگ طبیعی دارند اما معایب سنگ طبیعی از آنها حذف شده است و به همین دلیل، این سنگ ها طول عمر و دوام بالاتری برای استفاده مداوم خواهند داشت.
 • تنوع مناسب طرح و رنگ : سایلستون در بین تمامی سنگ های کوارتز و حتی کورین ایرانی و خارجی، زیباترین طرح ها را داراست. از سنگ هایی با رگه های درشت که شبیه به سنگ های مرمر و گرانیت هستند گرفته تا سنگ هایی ساده به رنگ های مختلف. همینطور می توان به سنگ هایی با دانه های ریز و درشت اشاره نمود. از حیث تنوع طرح و رنگ سنگ، سایلستون بی نظیر است و تقریبا زیباترین سنگ های مصنوعی موجود در بازار توسط این برند اسپانیایی تولید می گردد.
 • مقاوم در برابر ضربه : همانطور که اشاره نمودیم، سنگ مصنوعی سایلستون دارای سطحی بسیار سخت است. این سختی که به دلیل وجود سیلیس ایجاد شده است، باعث می شود که این سنگ در برابر سایر آسیب ها نظیر ضربات نیز مقاومت بسیار خوبی داشته باشد.
 • مقاوم در برابر نفوذ آب : سنگ کوارتز مانند سنگ کورین دارای سطخی غیر متخلخل است. روی سطح این نوع سنگ، خلل و فرجی وجود ندارد و به همین سبب، آب نمی تواند به درون آن نفوذ کند. این ویژگی را می توان یک ویژگی شاخص برای سنگ کوارتز دانست. چرا که در فضاهایی نظیر آشپزخانه و بویژه روی صفحه کابینت، آب ریزی بسیار زیاد است. هر چقدر صفحه کابینت در برابر آب مقاومت بهتری داشته باشد، عمر طولانی ای نیز خواهد داشت.
 • سطح آنتی باکتریال : بدلیل وجود سطح غیر متخلخل در سنگ مصنوعی کوارتز سایلستون، باکتری ها امکان رشد روی این نوع سنگ را نخواهند داشت! از این رو این متریال در دسته متریال های بهداشتی و آنتی باکتریال طبقه بندی می شود.
 • زیبایی بی نظیر : یکی از دلایل مهمی که بسیار از افراد نسبه به خرید سنگ سایلستون اقدام می کنند، زیبایی بی نظیر این نوع سنگ هاست. شاید این موضوع در تصاویر ارائه شده چندان مشخص نباشد اما کافی است یکبار سایلستون را از نزدیک ببینید تا متوجه زیبایی آن شوید.

اگر بخواهیم با شما به عنوان خریدار صادق باشیم، باید بگوییم که هر متریالی در کنار محاسنی که دارد، ایراداتی نیز دارد. شما به عنوان خریدار، باید بدانید که در قابل هزینه ای که دریافت می کنید، چه ویژگی های مثبت و چه معایبی را در اختیار خواهید داشت. در ادامه معایب سنگ کوارتز و بطور خاص سنگ سایلستون را با شما به اشتراک خواهم گذاشت:

 • عدم امکان اجرای سطح بدون درز : احتمالا شما نیز می دانید که سنگ کورین را می توان بر روی سطوح، بدون اینکه درزی روی کار باقی بماند، اجرا نمود. اجرای بدون درز صفحه و از بین بردن درز در محل اتصالات از ویژگی های مهم سنگ کورین است. اما در سنگ کوارتز چنین ویژگی ای وجود ندارد. چرا که سنگ کوارتز بسیار سخت است و قابلیت ساب خوردن با سمباده نخواهد داشت. همانطور که سختی سنگ کوارتز یک مزیت بسیار مهم برای این نوع سنگ به شما می رود، سبب می شود که نتوان با آن صفحاتی بدون درز اجرا نمود.
 • مقاومت خوب در برابر حرارت : مقاومت سنگ های کوارتز در برابر حرارت و اجسام داغ خوب است اما به شما پیشنهاد می کنیم که از قرار دادن اجسام داغ نظیر قابلمه بر روی سطح سنگ خودداری نمایید. به این شکل سنگ می تواند سالیان طولانی زیبایی و ظاهر اولیه خود را حفظ نماید.

قیمت کوارتز سایلستون

یکی از مهم ترین فاکتور ها در انتخاب متریال، قیمت است. بطور حتم همانقدر که کیفیت مهم است، قیمت نیز دارای اهمیت است. در جدول زیر می توانید حدود قیمت هر متر سنگ کوارتز برای استفاده بر روی صفحه کابینت و یا هر سطح دیگر را مشاهده نمایید:

نوع متریالقیمت مترطول
سنگ کوارتز سایلستون

نکات قیمت:

 • قیمت ارائه شده مربوط به آبان ماه سال ۱۳۹۸ می باشد. با توجه به وارداتی بودن این متریال، قیمت آن به روز تعیین می شود. برای استعلام قیمت روز سنگ باید با شرکت کورین آبان با شماره ۰۹۱۲۸۸۶۶۷۸۰ در تماس باشید.
 • برای محاسبه هزینه دقیق تر پروژه تان با سنگ کوارتز سایلستون با شماره ۰۹۱۲۸۸۶۶۷۸۰ در تماس باشید.

ابعاد سنگ کوارتز Silestone

شرکت سایلستون اسپانیا برای سنگ های تولید شده توسط خود، ابعاد مشخص و استانداری دارد. در جدول زیر می توانید این ابعاد را مشاهده نمایید:

طول اسلب سنگعرض اسلب سنگضحامت صفحه
۳۰۶ سانتی متر۱۴۰ سانتی متر۱.۲ – ۲ – ۳ سانتی متر
۳۲۰ سانتی متر۱۵۸ سانتی متر۱.۲ – ۲ – ۳ سانتی متر

موارد استفاده از کوارتز Silestone

همانطور که بارها و بارها اشاره نمودیم، سنگ کوارتز برای استفاده بر روی سطوح مختلف ساخته شده است. سطوحی نظیر صفحه کابینت و … . در ایران نیز سنگ کوارتز با صفحه کابینت مترادف شده است و پر استفاده ترین استفاده از این نوع سنگ برای صفحه کابینت آشپزخانه است. اما باید بدانید که سایلستون برای استفاده بر روی هر سطحی مورد استفاده است. بویژه سطوح پر استفاده. حتی شرکت سایلستون سنگ های تولیدی خود را به صورت تایل نیز به بازار ارائه می نماید که برای استفاده در کف تدارک دیده شده اند. در ادامه می توانید برخی موارد کاربرد سایلستون را مشاهده نمایید:

 • صفحه کابینت ، کانتر و جزیره آشپزخانه
 • صفحه میز رستوران و کافی شاپ
 • صفحه میز آزمایشگاهی در آزمایشگاه های مختلف
 • ساخت کانتر شیک و مدرن برای لابی ساختمان ها
 • ساخت کانتر رسپشن و منشی در فضاهای اداری و دفتر کار و همینطور مطب پزشک
 • ساخت سینک ظرفشویی آشپزخانه و روشویی سرویس بهداشتی
 • صفحه زیر سینک روشویی در سرویس بهداشتی
 • و سایر سطوح

 

تا اینجا سعی نمودیم که شما با سنگ کوارتز سایلستون (Silestone Quartz) ، ویژگی های این نوع سنگ، مزایای آن، حدود قیمت و ابعاد و اندازه آن و همینطور موارد کاربرد و استفاده آن آشنا نماییم. در ادامه دعوت می کنیم نمونه ها و سمپل های این سنگ ها را مشاهده نمایید. با کلیک بر روی هر تصویر، می توانید اسلب واقعی سنگ را مشاهده نمایید.

همچنین شما می توانید برای استعلام قیمت روز کوارتز سایلستون ، زمان مورد نیاز برای ساخت صفحه کابینت، سفارش اجرای پروژه با کوارتز سایلستون و یا دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد این سنگ، با مشاورین خود در شرکت کورین آبان در تماس باشید:

۰۹۱۲-۸۸۶۶-۷۸۰

۰۹۱۲-۴۶۳۰-۳۶۵

شرکت کورین آبان

ساخت انواع صفحه کابینت، کانتر و … با سنگ مصنوعی کورین و کوارتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top