سمپل کوارتز آذرین پارس

سنگ کوارتز آذرین پارس
سنگ کوارتز آذرین پارس

کوارتز آذرین پارس

در این مطلب به سراغ یکی از برندهای ایرانی سنگ کوارتز، یعنی کوارتز آذرین پارس رفته ایم و طرح ها، رنگ بندی و سمپل سنگ کوارتز آذریم پارس را آماده نموده ایم. اگر قصد انتخاب و خرید سنگ کوارتز برای صفحه کابینت، جزیره، کانتر و … و یا هر سطح دیگری را دارید، می توانید نمونه سنگ های کوارتز آذرین پارس را در این بخش مشاهده نمایید.

به این شکل، می توانید نمونه های این برند سنگ را نیز مشاهده نمایید و بررسی نمایید که این طرح ها و رنگ ها با سلیقه شما، رنگ کابینت هایتان و همینطور دکوراسیون آشپزخانه تان هماهنگی دارد  یا خیر. اما پیش از آن قصد داریم کمی بیشتر شما را با سنگ کوارتز، ویژگی ها و موارد کاربرد و استفاده آن آشنا نماییم. اگر فرصت کافی دارید، مطالعه این بخش کوتاه می تواند سنگ کوارتز را به شما معرفی نماید.

چرا سنگ کوارتز

موضوع بسیار مهمی که در مورد سنگ کوارتز باید بدانید این است که این سنگ در برابر خط و خش افتادن، ضربه، نفوذ آب و …، کاملا مقاوم است و به همین دلیل، متریال بسیار عالی و بی رقیب برای استفاده بر روی سطوح مختلف است. بویژه سطوحی که به صورت مداوم مورد استفاده قرار می گیرند نظیر صفحه کابینت آشپزخانه، جزیره، کانتر و … . همچنین می توان از سنگ کوارتز برای صفحه میز در رستوران ها، کافی شاپ ها و … استفاده نمود.

دلیل اینکه سنگ کوارتز بسیار سخت است و نمی توان به سادگی بر روی آن خراشیدگی ایجاد نمود، این است که برای ساخت این سنگ مهندسی یا مصنوعی از سیلیس استفاده شده است. سیلیس یک ماده معدنی است که دارای درجه سختی بسیار زیادی است. ۹۳ درصد سنگ کوارتز از سیلیس تشکیل شده است و به همین دلیل، درجه سختی این سنگ بسیار بالاست.

بنابراین اگر به دنبال سنگی سخت و البته زیبا و کارآمد برای آشپزخانه تان و یا هر سطح دیگری هستید، پیشنهاد می کنیم از سنگ کوارتز استفاده نمایید. در ادامه به بررسی برخی ویژگی های این نوع سطح سخت و موارد کاربرد آن خواهیم پرداخت.

ویژگی ها و موازد کاربرد سنگ کوارتز آذرین پارس

همانطو که اشاره نمودیم، سنگ کوارتز بسیار سخت است و به همین دلیل، برای استفاده بر روی سطوح متفاوت کاملا مناسب است. برخی از ویژگی های این متریال عبارتند از:

  • مقاومت بالا در برابر نفوذ آب : شاید یکی از مهم ترین ویژگی های سنگ کوارتز این است که در برابر نفوذ آب کاملا مقاوم است. سطح این سنگ مصنوعی غیرمتخلخل است و به همین دلیل آب به درون آن نفوذ نمی کند. به دلیل مقاومت بالا در برابر آب، می توان گفت که این نوع سنگ برای سطوحی که آب ریزی بر روی آن ها زیاد است بسیار مناسب هستند.
  • مقاوم در برابر خط و خش پذیری : به دلیلی سختی سنگ کوارتز، به سادگی نمی توان بر روی این سطوح خط و خش ایجاد نمود. به همین دلیل، این سنگ ها سالیان طولانی زیبایی اولیه خود را حفظ خواهند نمود. اما به خاطر داشته باشید که اگر روی سطح سنگ خط و خش بیافتد، نمی توان به سادگی آنها را برطرف نمود.
  • مقاومت در برابر ضربه : به همان دلیل سختی بسیار زیاد، این سنگ ها در برابر ضربات وارده مقاومت خوبی دارند. البته لازم به ذکر است که اینطور نیست که کوارتز دچار شکستگی نشود، بلکه مقاومت آن بالا و مناسب است.
  • نگهداری ساده : صفحات کوارتز نیاز به نگهداری خاصی ندارند و با تمیز کننده سطوح معمولی می توان آن ها را تمیز کرد.
  • تنوع طرح و رنگ : یکی دیگر از مزایای سنگ کوارتز این است که تنوع طرح و رنگ خوبی دارد. برندهای مختلف تولید کننده سنگ کوارتز تنوع خوبی را در اختیار شما قرار می دهند و تقریبا تمامی سلیقه ها پوشش داده می شوند.

موارد اشاره شده، تنها بخشی از ویژگی های سنگ کوارتز هستند و به صورت خلاصه و جهت آشنایی بیشتر شما ارائه شده اند. در ادامه می توانید برخی از موارد کاربرد سنگ کوارتز آذرین پارس را مشاهده نمایید:

  • صفحه کابینت ، صفحه جزیره و کانتر آشپزخانه
  • ساخت میز و کانتر منشی و میز رسپشن در دفاتر پزشکی، دفاتر اداری و …
  • صفحه میز رستوران، کافی شاپ و …
  • صفحه میزهای آزمایشگاهی و بیمارستانی به دلیل آنتی باکتریال بودن سطح
  • و …

پس از آشنایی مقدماتی شما با سنگ کوارتز، موارد کاربرد و ویژگی ها این متریال، در ادامه دعوت می کنیم رنگ بندی و طرح های سنگ آذرین پارس را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است، برای استعلام قیمت سنگ، سفارش اجرا و همچنین دریافت مشاوره در زمینه کوارتز می توانید با مشاورین خود در شرکت کورین آبان در تماس باشید:

۰۹۱۲-۸۸۶۶-۷۸۰

۰۹۱۲-۴۶۳۰-۳۶۵

 

شرکت کورین آبان

مجری صفحات کورین و سنگ کوارتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top