خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز

خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز
سنگ کورین و کوارتز برای سطوح

خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز

یکی از خدماتی که توسط شرکت کورین آبان به مشتریان گرامی عرضه می شود، ارائه صفحه کورین و اسلب سنگ کوارتز است. اصلی ترین و مهم ترین خدمات شرکت سنگ های مصنوعی آبان اجرای سنگ کورین و همینطور اجرای سنگ کوارتز است. اما در کنار این خدمات به سایر مشتریان که قصد خرید اسلب سنگ را داشته باشند نیز سرویس دهی می نماید.

با توجه به دپوی انواع برندهای سنگ کورین و کوارتز در انبار شرکت آبان، شما می توانید جهت خرید، کد سنگ مورد نظرتان را از طریق تماس تلفنی به ما اعلام و موجودی سنگ و قیمت آن را از ما استعلام نمایید.

اکثر برندهای معتبر سنگ کورین و کوارتز در انبار شرکت موجود می باشند. از جمله این برندها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

برندهای سنگ کورین موجود در انبار شرکت:

 • کورین ال جی (کورین هایمکس)
 • کورین سامسونگ (کورین استارون – کورین لوته)
 • کورین هانکس
 • کورین آتیستون
 • کورین اورانوس
 • کورین میسی
 • کورین سوپراستون (فابریون)

برند های سنگ کوارتز موجود در انبار شرکت سنگ های مصنوعی آبان:

 • سنگ کوارتز توتم اصفهان
 • سنگ کوارتز سایلستون اسپانیا
 • سنگ کوارتز آذرین پارس
 • سنگ کوارتز هانستون کره جنوبی

برای استعلام موجودی سنگ می توانید از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید:

۰۹۱۲-۸۸۶۶-۷۸۰

۰۹۱۲-۴۶۳۰-۳۶۵

خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز
سنگ کورین و کوارتز برای سطوح

آشنایی با سنگ کورین و کوارتز

پس از آشنایی با شما با روال خرید سنگ های مصنوعی، در ادامه قصد داریم شما را با هر دو متریال سنگ کورین و کوارتز بیشتر آشنا نماییم. اگر قصد خرید سنگ مصنوعی دارید، پیشنهاد می کنیم ادامه متن را مطالعه نمایید. آنچه لازم است بدانید این است که هم سنگ کورین و هم سنگ کوارتز متریال هایی هستند که بر روی سطوح استفاده می شوند.

هر دو متریال دارای ظاهری مشابه سنگ طبیعی هستند و به همین دلیل به آنها سنگ مصنوعی یا سنگ مهندسی نیز گفته می شود. رنج قیمت هر دو متریال نیز بسیار نزدیک است.

آشنایی با سنگ یا صفحه کورین

سنگ کورین بر روی سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. بویژه سطوحی که بصورت مداوم مورد استفاده قرار می گیرند و نیاز است که جنس خوبی داشته باشند تا در برابر انواع آسیب ها مقاوم باشند. در ادامه سعی می کنیم ویژگی ها و موارد کاربرد کورین را بهتر برای شما تشریح نماییم. اما پیش از آن لازم است بدانید که در ایران، سنگ کورین با نام صفحه کابینت گره خورده است. یعنی بیشترین مورد استفاده سنگ کورین در ایران، استفاده از آن بر روی صفحه کابینت ، جزیره و کانتر آشپزخانه است.نکته دیگر اینکه سنگ کورین بسیهمانطور که اشاره شد، سنگ کورار زیباست و استفاده از آن سبب می شود که فضای آشپزخانه شما، بسیار زیباتر از آن چیزی که فکر می کنید، به نظر برسد.

خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز
سنگ کورین و کوارتز برای سطوح

ویژگی های سنگ کورین

در ادامه می توانید برخی ویژگی های سنگ کورین را مشاهده نمایید:

 • زیبایی و تنوع طرح و رنگ : اگر قصد خرید سنگ کورین برای استفاده بر روی هر سطحی را دارید اولین چیزی که باید بدانید این است که سنگ کورین بسیار زیباست. سنگ کورین توسط برندهای مختلف تولید می شود و از این رو، تنوع طرح بسیار خوبی دارد. طرح هایی شبیه به سنگ طبیعی و همچنین طرح هایی ساده به رنگ های مختلف.
 • مقاومت در برابر ضربه و خط و خش : سنگ کورین به لحاظ ماهیت دقیقا مانند سنگ طبیعی است! از این رو، مقاومت بسیار مناسبی در برابر ضربات مختلف خواهد داشت. بنابراین می توانید با خیال راحت از این متریال بر روی کابینت آشپزخانه تان استفاده نمایید. همچنین سطح کورین مقاومت بسیار خوبی در برابر خط و خش و خراشیدگی دارد. البته نه اینکه بر روی آن خراشیدگی ایجاد نشود، اما مقاومت خوب و مناسبی در برابر این آسیب ها خواهد داشت و از همین رو سالهای سال در آشپزخانه شما عمر خواهد کرد.
 • مقاومت در برابر حرارت : سنگ کورین در برابر حرارت و اجسام داغ مقاومت مناسبی دارد. بطور دقیق تر، سنگ کورین تا دمای ۲۲۰ درجه در برابر حرارت مقاومت می کند. اما پیشنهاد می کنیم از قرار دادن اجسام داغ بر روی آن خودداری نمایید.
 • مقاومت بالا در برابر نفوذ آب : یکی از مهمترین ویژگی های سنگ کورین ضد آب بودن آن است. کمتر متریالی را در بازار می توان یافت که در برابر نفوذ آب کاملا مقاوم باشد و از سودی دیگر، قیمت مناسبی داشته باشد. صفحات کورین به دلیل ویژگی ضدآب بودن، برای سطوحی که بطور ممتد در معرض آب ریزی هستند، مقاوم می باشند. به همین دلیل برای سطوحی نظیر صفحه کابینت در آشپزخانه که آب زیادی بر روی آنها می ریزد و نیاز است که در برابر آب کاملا مقاوم باشند و یا همینطور در سرویس های بهداشتی کاملا مناسب هستند.
 • قابلیت ترمیم و تعمیر رفع خط و خش : شاید برای شما هم جالب باشد که چنانچه صفحه کورین دچار خط و خش شود، می توان تمامی خطوط و خش های بوجود آمده روی سطح را بوسیله سمباد و پولیش برطرف نمود. کورین کاملا یکپارچه است. یعنی هر سطحی از سنگ کورین را که برش دهید باز به سطحی شبیه سطح رویی خواهید رسید. به همین سبب می شود سطح سنگ را از طریق سمباده زدن کاملا صیقل داد. همچنین در صورتی که سنگ کورین دچار شکستگی شود، می توان از طریق چسب مخصوص کورین که از زیر اعمال می شود و سمباده، سنگ کورین را کاملا تعمیر نمود. این ویژگی ها را در کمتر متریالی می توان یافت.
 • قابلیت اجرای بدون درز در هر عرض و طولی : اگر شما بخواهید آشپزخانه ای شیک داشته باشید، لازم است که صفحه کابینت آشپزخانه کاملا یک تکه و یکپارچه و بدون هر گونه درزی باشد. این نکات بسیار ظریف هستند اما در خروجی کار شما بسیار چشمگیر خواهند بود. همانطور که می توان صفحات کورین را تعمیر نمود و شکستگی ها را برطرف نمود، می توان سطح کورین را بدون درز اجرا نمود. در واقع در این روش محل اتصالات سنگ از طریق چسبی که از زیر بین قطعات سنگ اعمال می شود و از طریق پولیش زدن روی سنگ، محل اتصالات از بین می رود و سنگ کاملا یک تکه می شود. جالب است بدانید که این کار را برای هر عرض و طولی می توان انجام داد. به عنوان مثال برای جزیره ه آشپزخانه که معمولا عرض زیادی دارند، سنگ کورین اولین و آخرین راه حل برای اجرای یک تکه صفحه جزیره است.
خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز
سنگ کورین و کوارتز برای سطوح

موارد کاربرد سنگ کورین

تا اینجا ویژگی های سنگ کورین را برای شما تشریح نمودیم و  همانطور که اشاره شد، کورین متریالی است که بر روی سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه قصد داریم برخی از موارد کاربرد سنگ کورین را برای شما تشریح نماییم:

 • صفحه کابینت و جزیره و آشپزخانه
 • صفحه و بدونه میز منشی و کانتر رسپشن در فضاهای اداری، لابی ساختمان، مطب پزشک و …
 • صفحه میز های آزمایشگاه
 • ساخت روشویی سرویس بهداشتی و صفحه زیر روشویی در سرویس های بهداشتی عمومی
 • و …
خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز
سنگ کورین و کوارتز برای سطوح

آشنایی با سنگ کوارتز

پس از آشنایی اولیه با سنگ کورین، در ادامه قصد داریم به همین شکل، شما را با ویژگی های سنگ کوارتز نیز آشنا نماییم.

اولین و مهم ترین نکته ای که باید در مورد سنگ کوارتز باید بدانید این است که این سنگ مصنوعی، بسیار سخت است، طرح های فوق العاده زیبایی دارد و از کیفیت فوق العاده بالایی برخودار است.

برای ساخت سنگ کوارتز از ماده سیلیس استفاده می شود. سیلیس بعد از کربن، دومین ماده سخت موجود در طبیعت است. جالب است بدانید که ۹۳ درصد از مواد اولیه سنگ کوارتز، سیلیس است و ۷ درصد هم سایر مواد دیگر. به همین دلیل سطح سنگ کوارتز بسیار سخت است به نحوی که آن را می توان سخت ترین و مقاوم ترین متریالی دانست که می تواند بر روی سطوح مختلف مورد استفاده قرار گیرد. سنگ کوارتز به سادگی خط و خش برنمی دارد و در برابر ضربات و آسیب های مختلف مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد. به همین دلیل برای سطوحی که مدام مورد استفاده هستند مانند صفحه کابینت آشپزخانه و …، بسیار مناسب هستند.

نکته دیگری که در مورد سنگ کوارتز باید بدانید این است که شباهت زیادی به سنگ طبیعی دارد. در واقع سنگ کوارتز را می توان شبیه ترین متریال به سنگ طبیعی دانست که معایب سنگ طبیعی را ندارد و البته برای اینکه بدانید طرح ها به چه شکل هستند، می توانید این سنگ را با زیباترین طرح های سنگ طبیعی مقایسه نمایید.

در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی ها و خواص سنگ کوارتز و همینطور موارد کاربرد آن آشنا نماییم.

خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز
سنگ کورین و کوارتز برای سطوح

ویژگی های سنگ کوارتز

 • تنوع بالای طرح و رنگ : همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره نمودیم، سنگ کوارتز توسط برندهای مختلفی در دنیا تولید می شود. بنابراین تنوع بالایی از نظر طرح و رنگ دارد و سلایق مختلف پوشش داده می شوند. اما باید بدانید که کوارتز به لحاظ ظاهری شبیه به سنگ طبیعی است و اگر ندانید کوارتز است، فکر می کنید سنگ طبیعی است.
 • مقاومت در برابر خط و خش و انواع آسیب و ضربه : همانطور که اشاره نمودیم، سنگ کوارتز سطح بسیار سختی دارد. به همین دلیل به سادگی نمی توان به آن آسیب زد یا سطح آن را دچار خط و خش نمود. به دلیل درجه سختی بالا، سنگ کوارتز می تواند سالهای سال با حفظ کیفیت اولیه، دوام داشته باشد و همواره زیبا بماند.
 • ضد آب و آنتی باکتریال : سطح سنگ کوارتز خالی از هر گونه خلل و فرج است. به همین دلیل آب نمی تواند به درون آن نفوذ نماید و همچنین امکان رشد باکتری روی سطح آن وجود ندارد. به همین دلیل برای سطوحی که باید در برابر آب مقاوم باشند و همچنین کاملا بهداشتی باشند، انتخاب بسیار مناسبی است. از جمله می توان به صفحه کابینت آشپزخانه اشاره نمود.
 • مقاوم در برابر حرارت : سطح سنگ کوارتز را می توان در برابر حرارت مقاوم دانست. اما برای اینکه سطح سنگ در اثر حرارت بسیار زیاد دچار آسیب نشود، بهتر است از قرار دادن مستقیم اجسام داغ بر روی سطح، خودداری نمایید. به خاطر داشته باشید که اگر روی سطح سنگ کورین لکه ای ایجاد شود، از طریق پولیش قابل برطرف شدن است اما سطح سنگ کوارتز به هیچ وجه قابل ترمیم نیست.
 • نگهداری و نظافت ساده : برای نظافت سطح سنگ کوارتز تنها کافی است که که از پاک کننده های معمولی سطوح استفاده نمایید. سطح سنگ به سادگی تمیز خواهد شد. به خاطر داشته باشید از ترکیبات اسیدی بر روی سطح استفاده نکنید! چرا که اسید به هر طرحی آسیب می زند.
خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز
سنگ کورین و کوارتز برای سطوح

موارد کاربرد و استفاده سنگ کوارتز

بعد از بررسی ویژگی های و خواص سنگ کوارتز در ادامه قصد داریم به بررسی موارد استفاده و کاربرد سنگ کوارتز اشاره نماییم. البته پیش تر گفته شد که سنگ کوارتز متریال سطح است و تقریبا بر روی هر سطحی می توان از کوارتز استفاده نمود اما مواردی که بیشتر روی آنها این متریال مورد استفاده است عبارتند از :

 • صفحه کابینت ، کانتر و جزیره آشپزخانه
 • ساخت کانتر منشی و میز منشی برای دفاتر کار و لابی ساختمان و …
 • صفحه میز آزمایشگاه
 • ساخت سینک ظرفشویی و روشویی
 • و سایر سطوح

نکته در مورد تفاوت سنگ کورین و کوارتز:

به خاطر داشته باشید، سنگ کوارتز و کورین تقریبا در یک محدوده قیمت هستند. سنگ کورین کمی نرم تر و قابل ترمیم است و به همین میزان هم دچار خط و خش می شود. اما سنگ کوارتز بسیار سخت تر و مقاوم تر است اما اگر دچار شکست یا خط و خش شود، قابل ترمیم نخواهد بود.

خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز
سنگ کورین و کوارتز برای سطوح

نحوه خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز

در این مطلب کوشیدیم شما را با ویژگی های سنگ کوارتز و کورین آشنا نماییم تا اگر قصد خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز را برای هر سطحی دارید، بتوانید با آگاهی بیشتری برای خرید تصمیم گیری نمایید.

اگر قصد خرید خود سنگ را دارید، می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و قیمت روز سنگ، با شماره های زیر تماس حاص نمایید:

۰۹۱۲-۸۸۶۶-۷۸۰

۰۹۱۲-۴۶۳۰-۳۶۵

همچنین در جدول زیر می توانید قیمت انواع سنگ کورین و کوارتز را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است قیمت های ارائه شده مربوط به زمستان سال ۱۳۹۸ می باشند. با توجه به روز بودن قیمت سنگ ، پیش از هر گونه تصمیم گیری، قیمت روز و موجود سنگ را از ما استعلام نمایید.

نوع سنگقیمت متر طول
سنگ کورین ال جی (کره ای)از ۱.۳۰۰.۰۰۰ تا ۱.۹۰۰.۰۰۰ تومان
سنگ کورین سامسونگ (کره ای)از ۱.۳۰۰.۰۰۰ تا ۲.۲۰۰.۰۰۰ تومان
سنگ کورین آتیستون (ایرانی)از ۹۰۰.۰۰۰ تا ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان
سنگ کورین هانکس (کره ای)از ۱.۳۰۰.۰۰۰ تا ۱.۹۰۰.۰۰۰ تومان
سنگ کورین اورانوس (ایرانی)از ۹۵۰.۰۰۰ تا ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان
سنگ کورین میسی (ایرانی)از ۸۵۰.۰۰۰ تا ۱.۱۰۰.۰۰۰ تومان
سنگ کورین سوپر استون (ایرانی)از ۹۰۰.۰۰۰ تا ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان
سنگ کوارتز توتم (ایرانی)از ۱.۰۵۰.۰۰۰ تا ۱.۴۰۰.۰۰۰ تومان
سنگ کوارتز آذرین پارس (ایرانی)از ۹۵۰.۰۰۰ تا ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان
سنگ کوارتز سایلستون (اسپانیا)از – تا – تومان
سنگ کوارتز هانسون (کره ای)از – تا – تومان
سنگ کوارتز رادیانز (کره ای)از – تا – تومان

همچنین اگر قصد دارید با اجرای سنگ کورین و کوارتز توسط شرکت کورین آبان آشنا شوید، می توانید لینک های زیر را مطالعه نمایید:

اجرای سنگ کورین توسط شرکت آبان

اجرای سنگ کوارتز توسط شرکت آبان

خرید سنگ کورین و سنگ کوارتز
سنگ کورین و کوارتز برای سطوح

در ادامه می توانید نمونه هایی از اجرای سنگ کورین و کوارتز بر روی سطوح مختلف را مشاهده نمایید.

 

 

شرکت سنگ های مصنوعی آبان

مجری و عرضه صفحات کورین و کوارتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top