• Home
 • /
 • مقالات
 • /
 • جدیدترین مدل صفحه کابینت آشپزخانه

جدیدترین مدل صفحه کابینت آشپزخانه

نحوه محاسبه قیمت کورین
جدیدترین مدل صفحه کابینت آشپزخانه

جدیدترین مدل صفحه کابینت آشپزخانه

در این مطلب قصد داریم به بررسی جدیدترین مدل ها و متریال هایی که برای استفاده بر روی صفحه کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند، بپردازیم. پس اگر در حال ساخت کابینت جدید برای آشپزخانه منزل تان هستید و یا این که صفحه کابینت آشپزخانه تان خراب و قدیمی شده و قصد دارید صفحه روی کابینت ها را تعویض نمایید، برای آشنایی با به روزترین و جدیدترین انواع صفحه روی کابینت ، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

پیش از آنکه به معرفی جدیدترین مدل های مورد استفاده بر روی کابینت بپردازیم ، لازم است ابتدا شما را با مدل های مختلف صفحه کابینت آشنا نماییم. برخی از این مدل ها کاملا قدیمی شده و دیگر مورد استفاده نیستند و بعضی همچنان مورد استفاده هستند:

 • سنگ طبیعی
 • صفحه فلزی
 • صفحه ام دی اف MDF
 • سنگ کورین
 • سنگ مصنوعی کوارتز

به غیر از متریال های معرفی شده در بالا، ممکن است متریال های دیگری نظیر بتن هم روی کابینت استفاده شوند اما هدف ما معرفی متریال هایی است که مرسوم تر هستند و توسط عموم جامعه مورد استفاده هستند.

جدیدترین مدل صفحه کابینت آشپزخانه
صفحه کابینت آشپزخانه

سنگ طبیعی

از گذشته دور ، انواع مختلف سنگ طبیعی بر روی سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گرفته اند. قبل از بروز و ظهور صفحه ام دی اف ، سنگ طبیعی پر مصرف ترین متریالی بود که بر روی صفحه کابینت مورد استفاده قرار می گرفت. دلیل این امر تنوع طرح و رنگ سنگ طبیعی ، قیمت نسبتا مناسب سنگ و همینطور دسترسی راحت به آن بود.

اما سنگ طبیعی مانند سنگ مرمر که بر روی کابینت مورد استفاده قرار می گیرد، دارای معایبی است که باعث می شود استفاده از این متریال چندان به صرفه نباشد. سنگ طبیعی در برابر آب نفوذناپذیر نیست و آب به درون سنگ نفوذ می کند. این موضوع سبب می شود که ظاهر سنگ تغییر کند و از زیبایی و شفافیت سنگ به مروز زمان کم شود. از سوی دیگر سنگ بسیار سنگین است و وزن زیادی را به کابینت ها تحمیل می کند که در بلند مدت باعث تغییر شکل کابینت ها می شوند.

صفحه فلزی

وقتی استفاده از کابینت فلزی مرسوم بود، نوعی صفحه از جنس فلز نیز بر روی این نوع کابینت ها مورد استفاده قرار می گرفت. در واقع فلز جایگزین سنگ بود و برای کسانی که به دنبال متریال ارزان تری نسبت به سنگ طبیعی بودند، صفحه فلزی گزینه خوبی بود. از جمله معایب فلز می توان به زنگ زدگی و خرده شدن آن در مقابل آب اشاره نمود. علاوه بر این فلز زیبایی چندانی ندارد!

صفحه ام دی اف MDF

مرسوم ترین متریالی که سالهای طولانی است بر روی صفحه کابینت مورد استفاده قرار می گیرد، صفحه کابینت ام دی اف است. صفحات MDF با ضخامت ۳ و ۵ سانتی متری در بازار موجود هستند. در گذشته، تنوع طرح و رنگ صفحات ام دی اف بسیار محدود بود اما با گذر زمان و رشد تکنولوژی، امروزه روکش های مختلفی با تنوع طرح و رنگ بالا بر روی ام دی اف استفاده می شود و برای هر سلیقه ای طرح مناسبی وجود دارد.

از جمله محاسن صفحه ام دی اف می توان به در دسترس بودن این صفحات ، تنوع طرح و رنگ بالا و همینطور قیمت مناسب این متریال اشاره نمود. بزرگترین ایراد صفحه ام دی اف هم این است که چون این صفحات از جنس خرده های چوب هستند، مقاومت خوبی در برابر آب ندارند و چون آب ریزی بر روی صفحه کابینت بسیار زیاد است، معمولا این صفحات به ویژه در کنار سینک ظرفشویی دچار دفرمگی و تغییر شکل می شوند که حاصل نفوذ آب به لایه درونی این صفحات است.

لازم است بدانید، هنوز که هنوز است، با وجود تمامی ایرادات و مشکلات صفحات ام دی اف ، این نوع متریال پرفروش ترین و پر استفاده ترین متریال برای صفحه کابینت آشپزخانه است!

جدیدترین مدل صفحه کابینت آشپزخانه
صفحه کابینت آشپزخانه

سنگ کورین

با شناسایی مشکلات و معایب انواع متریال هایی که بر روی صفحه کابینت استفاده می شدند، محصولی در آمریکا تولید شد که با نام صفحات سخت یکپارچه نامگذاری شد. این متریال ظاهری شبیه به سنگ طبیعی داشت و از این رو به آن عنوان سنگ مصنوعی نیز داده شد. از آنجایی که اولین تولید کننده این صفحات سخت نام کورین را بر روی این محصول نهاد، این متریال با نام سنگ کورین در تمامی دنیا شناخته شد! با ورود این متریال به ایران نیز از همان نام سنگ کورین استفاده شد و امروزه با اینکه کارخانه های متفاوت ایرانی و خارجی این محصول را تولید می کنند، هنوز از نام سنگ کورین برای این محصول استفاده می شود.

سنگ کورین یکی از متریال های جدیدی است که چند سالی است بر روی صفحه کابینت مورد استفاده قرار می گیرد. این صفحات دارای ویژگی های منحصر بفردی است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقاومت در برابر نفوذ آب
 • مقاومت در برابر حرارت
 • مقاومت در برابر خط و خش
 • قابلیت اجرای یکپارچه و بدون درز
 • قابلیت ترمیم و تعمیر
 • قابلیت رفع خراشیدگی
 • تنوع بالای طرح و رنگ

ویژگی های بالا نشان می دهد که سنگ کورین، به تمام معنا برای استفاده بر روی صفحه کابینت ساخته شده. کمتر متریالی را می توان مانند کورین پیدا کرد که هم در برابر نفوذ آب مقاوم باشند و هم قابلیت ترمیم داشته باشند. در ادامه می توانید نمونه هایی از استفاده از سنگ کورین بر روی کابینت را مشاهده نمایید.

جدیدترین مدل صفحه کابینت آشپزخانه
صفحه کابینت آشپزخانه

سنگ مصنوعی کوارتز

دیگر متریال جدیدی که بر روی کابینت مورد استفاده قرار می گیرد، سنگ کوارتز است. نام سنگ کوارتز برگرفته از مواد اولیه ای است که برای ساخت این صفحات مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ کوارتز نیز مانند کورین شباهت ظاهری زیادی به سنگ طبیعی دارد اما سطح آن بسیار سخت است. سخت تر از سنگ طبیعی ، سنگ کورین و هر متریال دیگری. به شکلی که با چاقو هم نمی توان روی سنگ کوراتز خراشیدگی ایجاد نمود! (البته به این شرط که برای ساخت سنگ کوارتز از مواد اولیه به درستی استفاده شده باشد). از جمله ویژگی های سنگ کوارتز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقاومت در برابر نفوذ آب
 • مقاومت در برابر حرارت
 • مقاومت بسیار خوب در برابر خط و خش و انواع خراشیدگی
 • تنوع بالای طرح و رنگ

سنگ های کورین و کوارتز به لحاظ ظاهری شباهت زیادی به یکدیگر دارند. مهم ترین تفاوت میان این دو نوع متریال این است که در صورت بوجود آمدن خراشیدگی بر روی سنگ کورین، سطح سنگ قابل ترمیم است اما سنگ کوارتز به شکلی ساخته شده که امکان ایجاد خراشیدگی بر روی آن وجود ندارد!

جدیدترین مدل صفحه کابینت آشپزخانه
صفحه کابینت آشپزخانه

جهت سفارش ساخت صفحه کابینت آشپزخانه ، مشاهده نمونه ها از نزدیک و همینطور استعلام قیمت سنگ کورین و کوارتز ، از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید:

۰۹۱۲-۸۸۶۶-۷۸۰

۰۹۱۲-۴۶۳۰-۳۶۵

 

شرکت کورین آبان

مجری صفحه کابینت سنگ گورین و سنگ مصنوعی کوارتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top