جدیدترین صفحه کابینت آشپزخانه

جدیدترین صفحه کابینت آشپزخانه
جدیدترین صفحه کابینت آشپزخانه

در بین انواع مختلف صفحه کابینت که در بازار یافت می شود و وجود دارد، قدیمی ترین نوع صفحه کابینت سنگ طبیعی است. سنگ طبیعی از دیرباز ، در آشپزخانه مورد استفاده بوده و هنوز هم به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد. امروز ، پرفروش ترین و پرمصرف ترین صفحه کابینت ، ام دی اف است. صفحات ۳ سانتی و ۵ سانتی ام دی اف MDF که قیمت بسیار مناسبی دارند. اما اگر بخواهیم جدیدترین صفحه کابینت را به شما معرفی کنیم ، باید بگوییم که سنگ کورین و همینطور سنگ کوارتز ، از همه به روز تر هستند. از طرف دیگر نسبت به دیگر متریال هایی که بر روی کابینت مورد استفاده قرار می گیرند، قیمت بالاتری نیز دارند. در این بخش قصد داریم به بررسی این صفحات بپردازیم.

اگر در حال بازسازی خانه و آشپزخانه تان هستید و قصد دارید برای روی کابینت ها ، بهترین صفحه کابینت ممکن را انتخاب کنید ، با آبان کورین همراه باشید.

جدیدترین صفحه کابینت آشپزخانه

همانطور که اشاره کردیم ، برای روی کابینت می توان از متریال های مختلفی استفاده کرد. از جمله این متریال ها می توان به سنگ طبیعی (انواع مختلف سنگ طبیعی)، ام دی اف ۵ سانتی و ۳ سانتی با روکش های مختلف ، سنگ مصنوعی کورین و سنگ کوارتز و … اشاره نمود.

بالاتر اشاره نمودیم که پر مصرف ترین متریال مورد استفاده روی کابینت ام دی اف MDF است. صفحات ام دی افی به علت قیمت مناسبی که دارند و از طرف دیگر تنوع طرح و رنگ ، بسیار محبوب است و امروزه در اکثر آشپزخانه ها نیز از این صفحات MDF استفاده می شود. ضخامت این صفحات ۳ و ۵ سانتی متری است.

سنگ طبیعی ، نسبتا منسوخ است و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته که MDF وجود نداشت سنگ طبیعی روی کابینت استفاده می شد. اما سنگ هم قیمت نسبتا بالایی دارد و هم از کیفیت خوبی بعنوان صفحه برخودار نیست. زیبایی سنگ طبیعی برای روی کابینت نیز چندان جذاب نیست. از این رو ، روز به روز کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در این میان ، جدیدترین صفحه کابینت که امروزه می توان در آشپزخانه مورد استفاده قرار داد، سنگ کورین و کوارتز است. این سنگ های مصنوعی ، به طور انحصاری و ویژه برای صفحه کابینت ساخته شده اند و ویژگی هایی دارند که باعث می شوند در آشپزخانه شما عمر و دوام بالاتری داشته باشند. البته کورین و کوارتز را بر روی هر سطح دیگری می توان مورد استفاده قرار داد اما بهترین جای ممکن ، همان روی کابینت است.

رده بندی قیمت و کیفیت

اگر بخواهیم این صفحات را از نظر کیفیت رتبه بندی کنیم باید اینطور بگوییم که سنگ کورین و کوارتز بالاترین کیفیت ممکن را دارند. بعد از آن ام دی اف قرار می گیرد و سپس ، سنگ طبیعی.

از نظر قیمت نیز سنگ کورین و سنگ کوارتز نسبت به دیگر صفحات قیمت بالاتری دارند. سپس سنگ طبیعی و پس از آن ام دی اف MDF قرار می گیرد.

در جدول زیر می توانید حدود قیمت سنگ کورین و کوارتز را مشاهده نمایید. البته از آنجا که قیمت ارز به صورت مداوم در حال نوسان است، قیمت این دو متریال نیز بشدت تغییر می کند. قیمت ارائه شده برای مهرماه سال ۱۳۹۹ هستند. هر موقعی که شما خواستید سفارش ساخت صفحه کابینت آشپزخانه تان را بدهید، می توانید نسبت به استعلام قیمت روز اقدام کنید و با شرکت کورین آبان در تماس باشید:

نوع متریالقیمت هر مترطول
سنگ کورین۱.۵۰۰ میلیون تا ۲.۵۰۰
سنگ کوارتز۱.۸۰۰ میلیون تا ۲.۵۰۰

البته قیمت ارائه شده حدودی است اما با توجه به هزینه ساخت و اجرا ، قیمت هر مترطول تمام شده کار در همین حدود خواهد بود. یعنی برای ۱۰ متر کابینت ، اگر از کورین ایرانی استفاده کنید کف قیمت در حدود ۱۵ میلیون و اگر از سنگ کوارتز استفاده کنید در حدود ۱۸ میلیون خواهد شد.

بررسی نمونه های سنگ کورین

تا اینجا گفتیم که سنگ کورین ، یکی از جدیدترین و با کیفیت ترین متریال هایی است که می تواند بر روی سطح مورد استفاده قرار گیرد. اما از جمله ویژگی های سنگ کورین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقاوم در برابر نفوذ آب : کورین به دلیل نوع بافتی که دارد، در برابر نفوذ آب کاملا مقاوم است. از این رو، برای سطوحی که آب ریزی بر روی آنها زیاد است، ایده آل هستند. از جمله صفحه کابینت و جزیره آشپزخانه.
 • تنوع طرح و رنگ : ظاهر سنگ کورین شبیه به سنگ طبیعی است. کورین معمولا دارای دانه های ریز و درشت است. با این وجود برندهای مختلف تولید کننده کورین، تنوع بالایی از طرح و رنگ را در اختیار شما قرار می دهند.
 • مقاوم در برابر خط و خش : کورین در برابر خط و خش کاملا مقاوم نیست و امکان ایجاد خراشیدگی روی سطح آن وجود دارد اما بازهم در برابر خراشیدگی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.
 • قابلیت ترمیم : چنانچه روی سطح سنگ کورین خراشیدگی و یا حتی شکستگی ایجاد شود، سطح سنگ و شکستگی ها قابل ترمیم هستند و سنگ به حالت اول خود باز می گردد.
 • قابلیت اجرای یکپارچه و بدون درز : یکی از بزرگترین ویژگی های سنگ کورین این است که می توان در هر عرض و طولی سنگ کورین را بصورت یکپارچه و بدون درز اجرا نمود. به این منظور قطعات مختلف سنگ کنار هم قرار گرفته و یکپارچه سازی انجام می شود.
 • مقارمت در برابر دما : سنگ کورین تا دمای ۲۲۰ درجه در برابر حرارت مقاوم است. اما کلا از گذاشتن اجسام داغ بر روی سطوح خودداری کنید.

نمونه سنگ کورین :

نمونه های کار شده :

در ادامه برخی از تصاویر مربوط به اجرای سنگ کورین بر روی کابینت و همینطور جزیره آشپزخانه را مشاهده می نمایید:

بررسی نمونه های سنگ کوارتز

کوارتز در کنار کورین ، دیگر متریال به روز است که می توانید روی کابینت استفاده نمایید. از جمله ویژگی های مهم سنگ کوارتز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تنوع بالای طرح و رنگ : سنگ مصنوعی کوارتز دقیقا مانند سنگ کورین توسط برندهای مختلف تولید می شود و برندهای مختلف ، تنوع بالایی از این نوع سنگ را در اختیار شما قرار می دهند. از طرح های ساده گرفته تا طرح های دانه دار و رگه دار.
 • مقاومت در برابر نفوذ آب : سنگ کوارتز ، مانند کورین دارای سطحی غیر متخلخل است. به همین دلیل در برابر نفوذ آب کاملا مقاوم است. این ویژگی سبب شده است ا کوارتز برای استفاده بر روی سطوحی که آب ریزی زیادی دارند، کاملا مناسب باشد.
 • مقاومت در برابر خط و خش : سنگ کوارتز از کورین بسیار سخت تر است. به سادگی نمی توان بر روی سطح سنگ کوارتز خراشیدگی و خط و خش ایجاد نمود. پس سالهای سال بدون از دست دادن زیبایی ، در آشپزخانه شما عمر خواهند کرد. اما لازم است بدانید که در صورتی که بر روی سطح سنگ خط و خش ایجاد شود، قابلیت برطرف شدن ندارد.
 • مقاوم در برابر شکستگی ها : همانطور که اشاره شد، سنگ کوارتز سطح بسیار سختی دارد. به همین دلیل در برابر ضربات و آسیب ها به خوبی مقاومت خواهد کرد.
 • مقاوم در برابر حرارت : سنگ کوارتز نیز مانند سنگ کورین ، در برابر حرارت مقاومت خوبی دارد اما باز هم پیشنهاد می کنیم از قرار دادن اجسام داغ بر روی سطح سنگ خوداری نمایید.

نمونه های سنگ کوارتز:

نمونه های اجرا شده سنگ کوارتز:

در ادامه می توانید نمونه های سنگ کوارتز که بر روی صفحه کابینت و آیلند آشپزخانه کار شده است را مشاهده نمایید.

 

شرکت کورین آبان

مجری سنگ مصنوعی کورین و سنگ مهندسی کوارتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top