اجرای سنگ کورین

اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین

اجرای سنگ کورین

مهم ترین و اصلی ترین خدمات شرکت کورین آبان، اجرای سنگ کورین است. شما می توانید جهت تهیه اسلب سنگ کورین و کوارتز و یا اجرای آن با شرکت آبان در تماس باشید. اگر قصد دارید سنگ کورین را برای اجرا بر روی کابینت و یا هر سطح دیگری سفارش دهید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه نمایید.

در این بخش قصد داریم به شما بگوییم که سنگ کورین چیست ، انواع برندهای سنگ کورین را معرفی نموده و در نهایت شما را با کاربردهای مختلف سنگ کورین آشنا خواهیم نمود. سپس به شما خواهیم گفت چگونه می توانید سنگ کورین را برای اجرا سفارش دهید.

سنگ مصنوعی کورین

ما در مبحثی جداگانه به معرفی کامل سنگ مصنوعی کورین پرداخته ایم. بنابراین در این بخش قصد داریم به طور کامل به معرفی سنگ کورین بپردازیم. بلکه بصورت خلاصه شما را با این متریال آشنا خواهیم نمود. اگر قصد دارید به طور کامل با سنگ کورین آشنا شوید می توانید به مطلب زیر مراجعه نمایید:

سنگ کورین

اما برای اینکه بطور خلاصه وار بگوییم کورین چیست، باید این طور گفت که کورین برای استفاده بر روی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی متریال سطح است. در بین تمامی متریال های موجود در بازار، کورین بیشترین شباهت ممکن به سنگ طبیعی را دارد. یعنی وقتی آن را از نزدیک ببینید، حس می کنید که سنگ طبیعی است. به همین دلیل به آن سنگ مصنوعی گفته می شود. اما همانطور که می دانید کورین سنگ نیست. بلکه ظاهری شبیه به سنگ و بلکه زیباتر از آن دارد. ماده اولیه و پایه ی ساخت سنگ کورین، رزین است.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، باید اینطور گفت که کورین متریالی است که با برطرف نمودن ایرادات سایر متریال های مورد استفاده بر روی سطوح نظیر سنگ طبیعی و ام دی اف، برای استفاده بر روی سطوح تولید شده است. کورین را می توان بی نظیر ترین و مقاوم ترین متریال مورد استفاده بر روی سطوح دانست.

خواستگاه اولیه سنگ کورین آمریکاست. اولین بار، سالها پیش این سنگ مصنوعی در کشور آمریکا تولید شد و نام کورین بر روی آن نهاده شد. پس از آن، کورین توسط شرکت های مختلف در سایر نقاط دنیا تولید و به بازار عرضه گردید. امروزه شرکت های مختلفی نظیر ال جی ، سامسونگ و … این سنگ را تولید می کنند اما دیگر از نام کورین استفاده نمی کنند. چرا که نام کورین در اختیار شرکتی است که اولین بار از این نام استفاده نمود. شرکت ال جی از نام هایمکس و شرکت سامسونگ از نام استارون برای محصول خود استفاده می کنند.

در کل نام صحیح کورین ، صفحات سخت یا Solid Surface است. به این دلیل به این صفحات سخت گفته می شود که درجه سختی بسیار بالا نزدیک به سنگ طبیعی دارند. در ایران این با همان نام کورین شناخته می شود و شما نیز می توانید از نام کورین استفاده نمایید. یعنی به کل صفحات سخت کورین گفته می شود. مثلا کورین ال جی یا کورین سامسونگ.

پس از آشنایی اولیه شما با سنگ کورین قصد داریم به بررسی و معرفی کاربردهای سنگ کورین بپردازیم.

اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین

انواع کاربردهای سنگ کورین

در این بخش قصد داریم به شما بگوییم که سنگ کورین را در چه قسمت هایی می توانید استفاده نمایید. همانطور که اشاره شد، کورین متریال سطح است و کاربرد اصلی آن، استفاده از آن بر روی سطح است. بویژه سطوحی که بطور مداوم مورد استفاده هستند و نیاز است که کیفیت بالایی داشته باشند تا در اثر استفاده ی زیاد دچار فرسودگی و خرابی نشوند.

 • اولین، مهم ترین و شناخته شده ترین کاربرد سنگ کورین استفاده از آن به عنوان صفحه کابینت است.
 • کاربرد دیگر کورین استفاده از آن برای صفحه جزیره و کانتر آشپزخانه است. این سطوح نیز کاربردهایی نظیر صفحه کابینت دارند و بسیار پر استفاده هستند.
 • ساخت کانتر رسپشن و منشی برای فضاهای اداری، لابی ساختمان ها، مطب پزشکی و …
 • سطوحی نظیر صفحات میزهای آزمایشگاهی و میزهای درمانی در فضاهای آزمایشگاهی و درمانی به این دلیل که صفحه کورین خاصیت آنتی باکتریال دارد.
 • ساخت کانترها، میزها و سطوح خم به این دلیل که صفحه کورین قابلیت خم پذیری تحت شرایط خاص دارد.
 • ساخت میزهای رستورانی و کافی شاپ ها
 • ساخت سینک ظرفشویی، روشویی و همینطور صفحات زیر روشویی در سرویس های بهداشتی خانگی و عمومی
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین

به طور کلی، کاربرد کورین این است که برای سطوحی که زیاد مورد استفاده هستند، آب ریزی بر روی آنها زیاد است و همینطور سطوحی که باید ضد رشد میکروب و اصطلاحا آنتی باکتریال باشند، مورد استفاده قرار گیرند. احتمالا با این اوصاف تا کنون برخی ویژگی های سنگ کورین را شناخته اید اما برای اینکه بدانید سنگی که برای روی کابینت آشپزخانه تان می خرید دقیقا چه ویژگی هایی دارد، باید این موارد را بدانید:

 • کورین ضد آب است : بله، صفحه کورین کاملا ضد آب است. به همین دلیل این صفحات را می توان برای ساخت صفحه کابینت و سایر سطوحی که آب ریزی بر روی آنها زیاد است، مورد استفاده قرار داد. در گذشته بر روی صفحه کابینت از ام دی اف استفاده می شد که به دلیل عدم مقاومت مناسب در برابر آب، صفحه دچار بادکردن و خراب شدن می شد. اما کورین این مشکل را بطور کامل برطرف نموده است چرا که آب به درون آن نفوذ نمی کند.
 • کورین آنتی باکتریال است. سطح کورین بدون خلل و فرج است. به همین دلیل، امکان رشد باکتری در سطح آن وجود ندارد. به همین دلیل در فضاهای آزمایشگاهی و درمانی و حتی خانگی، کورین یک متریال بی نظیر است و می توان بوسیله آن بهداشت عمومی سطح را تامین نمود.
 • کورین در برابر ضربات و خط و خش مقاوم است. همانطور که اشاره شد، کورین سطحی است سخت. این سختی دقیقا مانند سنگ طبیعی است و به همین دلیل سطح کورین بسادگی در برابر ضربات دچار آسیب نخواهد شد. همچنین کورین در برابر خط و خش مقاومت خوبی دارد. اما امکان خراشیدگی و خط و خش بر روی سطح کورین وجود دارد.
 • امکان پولیش و رفع خط و خش : اگر بر روی سطح کورین خط و خش ایجاد شود، سطح کورین از طریق ساب خوردن با سمباده، دوباره صاف و صیقلی و عاری از خط و خش خواهد شد. یعنی می توان تمامی خط و خش های روی سطح کورین را بوسیله پولیش زدن از بین برد. همچنین از طریق پولیش زدن می توان سطح صفحه را مانند روز اول زیبا، درخشان و صیقلی نمود.
 • کورین را می توان در هر عرض و طولی، بدون درز اجرا نمود. جالب است بدانید که می توان قطعات سنگ کورین را از طریق چسب مخصوص کورین به هم چسبانید و درز محل اتصال قطعات را نیز از طریق ساب زدن به طور کامل از بین برد. به این طریق می توان صفحات را در هر طول و عرضی اجرا نمود. به عنوان مثال صفحه کابینت شما هر قدر طول داشته باشد، صفحه کورین آن کاملا یک تکه و یکپارچه خواهد بود.
 • کورین قابل ترمیم است : اگر سطح صفحه کابینت کورین باشد و دچار شکستگی یا ترک شود، می توان این شکستگی یا ترک را بطور کامل از طریق چسب و پولیش از بین برد. یعنی کورین علاوه بر این که مقاومت خوبی در برابر ضربات دارد، در صورت وجود ضربه و شکستگی کاملا قابل ترمیم و تعمیر خواهد بود.
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین

مراحل سفارش اجرای سنگ کورین

پس از اینکه با سنگ مصنوعی کورین آشنا شدید و انواع کاربردهای مختلف این سنگ را دانستید، در ادامه قصد داریم به شما بگوییم که برای سفارش اجرای کورین باید چه مراحلی را طی نمایید. البته این مراحل تقریبا روشن هستند و با یک تماس تلفنی ساده با شرکت کورین آبان ما همه چیز را به شما خواهیم گفت اما باز برای اینکه بدانید اوضاع از چه قرار است، بهتر است این مراحل را یکبار مطالعه نمایید:

تماس با شرکت کورین آبان : اولین مرحله این است که با شرکت کورین آبان در تماس باشید. در این مرحله قیمت روز ورق کورین به شما اعلام می شود. درصورت موافقت شما برای بازدید اولیه کار شما هماهنگی صورت می گیرد.

بازدید پروژه شما : سفارش اجرای شما هر چه که باشد، چه صفحه کابینت آشپزخانه و چه ساخت کانتر منشی و …، در این مرحله بصورت دقیق و از نزدیک بررسی و اندازه گیری می شود. در این مرحله شما سنگ مورد نظرتان را از روی سمپل سنگ های مختلف انتخاب می کنید. با مشخص شدن اندازه کورین مورد نظر شما و همینطور کد سنگ، قیمت نهایی کار شما مشخص و به شما اعلام خواهد شد.

ساخت سفارش شما : در این مرحله پس از اعلام قیمت به شما و پرداخت مبلغ پیش پرداخت، کار ساخت پروژه شما در کارگاه کورین آبان انجام خواهد شد. بسته به این که کار شما چه باشد و چقدر پیچیدگی داشته باشد، زمان مورد نیاز برای اجرای سفارش تفاوت خواهد داشت. اما برای اینکه بصورت حدودی بدانید که چقدر زمان برای ساخت نیاز است می توانیم اینطور بگوییم که ساخت یک صفحه کابینت ۱۰ متری در حدود یک هفته زمان نیاز خواهد داشت.

نصب صفحه کورین ساخته شده در محل پروژه : پس از ساخت صفحه کورین مورد نظر شما، سنگ کورین به محل پروژه شما منتقل خواهد شد. برخی از کارها مانند صفحه کابینت نیاز به نصب دارند که برای نصب نیز باید زمانی در حدود یک الی دو روز در نظر داشت. برخی از کارها مانند صفحه میز یا کانتر و میز منشی نیاز به نصب ندارند و تنها به محل پروژه منتقل می گردند. در این مرحله مبلغ مشخص شده در فاکتور تسویه می گردد.

گارنتی کار نصب شده : پس از اتمام کار، در صورتی که در کار ساخت و نصب کار شما مشکلی وجود داشته باشد، ما این مشکلات احتمالی را در کمترین زمان ممکن برطرف خواهیم کرد. طبیعتا برطرف کردن مشکلات احتمالی هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت. همچنین لازم است بدانید که شرکت کورین آبان تمام پروژه های خود را به مدت یکسال از زمان نصب گارانتی می نماید.

اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین

ابعاد سنگ کورین

احتمالا بسیاری از شما می خواهید بدانید که سنگ کورین دارای چه ابعادی است و به چه شکل برای روی صفحه کابینت یا هر سطح دیگری اجرا می گردد. در این مورد باید به شما بگوییم که سنگ کورین دارای ابعاد مشخصی است. یعنی تمامی شرکت های تولید کننده کورین، ابعاد استاندارد و مشخصی را رعایت می کنند. نکته اینجاست که سنگ کورین را از طریق چسب مخصوص و پولیش می توان بصورت یک تکه، یک پارچه و بدون درز در هر عرض و طولی اجرا نمود.

طول ورق کورینعرض ورق کورینضخامت ورق کورین
۳۶۶ سانتی متر۷۴ سانتی متر۱۲ میلیمتر

قیمت اجرای سنگ کورین

شاید برای شما سوال باشد که قیمت ورق کورین چقدر است و هزینه اجرای سنگ کورین و یا هزینه نصب کورین چقدر است. برای این که به این سوال شما پاسخ دهیم باید اینطور بگوییم:

 • قیمت روق کورین به روز است. چرا که این متریال یا وارداتی است یا موارد اولیه آن وارداتی می باشند و قیمت آن با توجه به قیمت ارز دچار نوسان خواهد شد.
 • در زمستان سال ۱۳۹۸، قیمت سنگ کورین ایرانی (برندهای مختلف و مورد تایید شرکت کورین آبان) از ۱ میلیون تومان تا حدود ۱.۵۰۰ میلیون تومان برای هر مترطول صفحه کورین می باشد.
 • در زمستان سال ۱۳۹۸، قیمت سنگ کورین خارجی (برندهای کره ای نظیر ال جی، سامسونگ و هانکس) از ۱.۲۵۰ میلیون تومان تا ۲.۵۰۰ تومان به ازای هر مترطول صفحه کورین می باشد.
 • اجرات ساخت، حمل و نصب صفحه کابینت کورین بصورت درصدی و در حدود ۸ الی ۱۰ درصد مبلغ کل قیمت سنگ شما می باشد. بعنوان مثال اگر صفحه کابینت شما ۱۰ متر باشد و قیمت هر مترطول سنگ کورین ۱ میلیون تومان باشد، اجرت ساخت، حمل و نصب در حدود ۱ میلیون تومان خواهد بود یعنی هزینه صفحه کابینت کورین شما در نهایت ۱۱ میلیون تومان می باشد.
 • برای ساخت صفحات دیگر نظیر ساخت روشویی کورین ، سینک کورین، صفحه زیر روشویی، ساخت کانتر و میز منشی و رسپشن و ….، قیمت کار پس از بررسی دقیق تر به شما اعلام خواهد شد. در این موارد باید طرحی که در ذهن شماست مورد بررسی قرار گیرد تا اجرت کار مشخص شود.
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین

آشنایی با انواع سنگ کورین

همانطور که اشاره نمودیم، امروزه کورین توسط برندهای مختلفی در دنیا تولید می گردد. به همین دلیل امروزه شاهد تنوع بسیار خوبی از طرح ها و رنگ های سنگ کورین هستیم که تقریبا هر سلیقه ای را پوشش می دهند. همانطور که می دانید، بیشترین و مهم ترین کاربرد سنگ کورین، استفاده از آن برای صفحه کابینت است. امروزه در بسیاری از ساختمان های نوساز و همینطور واحدهای مسکونی که مورد بازسازی قرار می گیرند، از سنگ کورین برای صفحه جزیره و کانتر و کابینت استفاده می شود. از این رو، شرکت های مختلف می کوشند که سلایق مختلف مردم دنیا را پوشش دهند. در ادامه قصد داریم نمونه های مختلف سنگ کورین را که توسط شرکت های مختلف تولید می شوند را ارائه نماییم. شما از طریق بررسی این طرح ها می توانید دریابید که کدام سنگ از کدام شرکت، می تواند با سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه شما هماهنگ تر باشد.

به این دلیل که تنوع طرح ها توسط شرکت ها بسیار زیاد است، طرح ها و نمونه های سنگ کورین هر شرکت را در صفحه ای جداگانه جمع آوری نموده ایم که از طریق کلیک بر روی نام آن شرکت می توانید طرح ها و رنگ های تولید شده توسط آن را مشاهده نمایید:

 

جهت دریافت مشاوره در رابطه با کورین، نحوه اجرا، قیمت و سایر اطلاعات مورد نیازتان، می توانید با شرکت کورین آبان در تماس باشید:

۰۹۱۲-۸۸۶۶-۷۸۰

۰۹۱۲-۴۶۳۰-۳۶۵

نمونه های اجرای سنگ کورین برای صفحه کابینت، جزیره آشپزخانه و …

اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین
اجرای سنگ کورین
نصب صفحه کورین

 

شرکت کورین آبان

مجری صفحات کورین و سنگ کوارتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top